IV Ogólnopolski Konkurs Muzyki Kameralnej im. Wiłkomirskich w Akademii Muzycznej

autor:

Pałac Akademii Muzycznej w Łodzi (ul. Gdańska 32)

28.03.2025 - 30.03.2025

IV Ogólnopolski Konkurs Muzyki Kameralnej im. Wiłkomirskich jest przeznaczony dla uczniów polskich szkół muzycznych I i II stopnia. Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 28-30 marca 2025 roku w trybie jednoetapowym.

W Jury konkursu zasiądą wybitni instrumentaliści – pedagodzy polskich akademii muzycznych, którzy są uznanymi autorytetami w obszarze muzyki kameralnej, a ich doświadczenie pedagogiczne obejmuje także pracę z uzdolnioną młodzieżą szkół muzycznych. Konkurs z powodu swojej otwartej programowo formuły jest wyjątkowym wydarzeniem dającym uzdolnionej artystycznie młodzieży możliwość wspólnej, zespołowej muzycznej konfrontacji na polu literatury kameralnej w zróżnicowanych składach. Uczestnicy konkursu i ich pedagodzy, przygotowując program prezentacji, będą mogli dowolnie kształtować repertuar tak, by służył on także indywidualnemu rozwojowi instrumentalnemu każdego z członków zespołu, wpływając jednocześnie na jego umiejętności i kompetencje społeczne współdziałania i odpowiedzialności za wykonanie artystyczne.

ORGANIZATORZY
Fundacja im. Stanisława Liszewskiego
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

ADRESACI
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. W Konkursie mogą brać udział instrumentalne zespoły kameralne od duetu do kwintetu, o dowolnym składzie (z wyłączeniem zespołów z organami i klawesynem).

GRUPY WIEKOWE
Uczestnicy Konkursu wystąpią w następujących grupach wiekowych:

grupa I – uczniowie klas I-III szkół muzycznych I stopnia
grupa II – uczniowie klas IV-VI szkół muzycznych I stopnia
grupa III – uczniowie klas VII-VIII szkół muzycznych I stopnia oraz klas I-III szkół muzycznych II stopnia
grupa IV – uczniowie klas IV-VI szkół muzycznych II stopnia
W przypadku różnych przynależności do grup wiekowych członków zespołu, uczestników kwalifikuje się do grupy wiekowej zgodnej z poziomem nauczania najstarszego z członków zespołu.

REPERTUAR
grupa I: program dowolny, do 7 minut
grupa II: program dowolny, do 10 minut
grupa III: program dowolny, do 12 minut
grupa IV: program dowolny, do 15 minut

JURY
>>prof. dr hab. Agata Jarecka
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi – PRZEWODNICZĄCA JURY
>>prof. dr hab. Paweł Kukliński
Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
>>dr hab. Monika Wilińska-Tarcholik, prof. AM
Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie
>>dr hab. Hanna Holeksa, prof. AM
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi / Fundacja im. Stanisława Liszewskiego
>>dr Maria Peradzyńska
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
>>dr Paweł Kroczek
Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
>>dr Michał Kluska
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi – SEKRETARZ JURY
>>dr hab. Anna Liszewska, prof. AM
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi / Fundacja im. Stanisława Liszewskiego – DYREKTOR KONKURSU

MIEJSCE I TERMIN
Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 28-30 marca 2025 roku w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (ul. Gdańska 32). Konkurs jest otwarty dla publiczności.

OPŁATA
Wpisowe wynosi 100 zł od każdego członka zespołu. Wpłaty należy dokonać na konto Fundacji:
89 1140 2004 0000 3402 7937 9129, a potwierdzenie przelewu przesłać jako załącznik drogą elektroniczną wraz ze zgłoszeniem uczestnictwa.

ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia uczestnictwa w Konkursie należy przesłać drogą elektroniczną wypełniając formularz znajdujący się na stronie internetowej Akademii Muzycznej w Łodzi, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 3 marca 2025 roku, oraz dokonując wpłaty wpisowego: 100 zł od każdego członka zespołu.

więcej: https://www.amuz.lodz.pl/.../iv-ogolnopolski-konkurs...


PATRONAT HONOROWY
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Hanna Wróblewska
Wojewoda Łódzki Dorota Ryl
Marszałek Województwa Łódzkiego Joanna Skrzydlewska
Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska

PATRONAT MEDIALNY
Cameral Music


Sfinansowano ze środków Centrum Edukacji Artystycznej


Więcej informacji

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Zobacz również:

czwartek, 27 listopada 2025

"Dobre rzeczy" - świąteczny pop-up Łódź Design Festival w Manufakturze

Okres końca roku to czas obdarowywania – ale też refleksji nad tym, co naprawdę warto dawać. Wystawa pokazuje, że dobry prezent może być zarówno rzeczą, jak i gestem. więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
27.11.2025 - 16.01.2026 00:00

czwartek, 25 grudnia 2025

Park Miliona Świateł w Orientarium ZOO Łódź

Park Miliona Świateł powraca do Łodzi! Po raz kolejny magiczna iluminacja rozświetli Orientarium Zoo Łódź, zamieniając je w bajkową krainę pełną kolorów, dźwięków i fantastycznych stworzeń. więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
25.12.2025 - 30.12.2025 17:00

piątek, 26 grudnia 2025

Karmienia pokazowe w Orientarium ZOO Łódź

Pokazy karmienia zwierząt pozwalają zobaczyć mieszkańców Orientarium z bliska i lepiej poznać ich zwyczaje. więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
26.12.2025 09:00

Frytkomania, czyli wyjątkowy festiwal na Fali

W grudniu, gdy George Michael znów podaruje serce nie tej, co trzeba, w Aquaparku Fala zapanuje klimat jak na nadmorskim deptaku w środku lata – wszystko za sprawą festiwalu frytek! więcej

Aquapark FALA (Łódź al. Unii Lubelskiej 4)
26.12.2025 - 30.12.2025 09:00

Zakręcony Jarmark w Manufakturze

Świąteczna magia wraca do Manufaktury! Już 28 listopada rusza Zakręcony Jarmark, który w zeszłym roku zdobył serca łodzian oraz przyciągnął tłumy mieszkańców i turystów. więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
26.12.2025 12:00

Lodowisko w Manufakturze

Lodowisko w Manufakturze 23 listopada przyjmie pierwszych łyżwiarzy. Na lodowej tafli o powierzchni ponad 600 mkw będzie można ślizgać się przez 7 dni w tygodniu. Lubiana atrakcja zostanie na rynku… więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
26.12.2025 12:00

Święta na Placu Wolności - Jarmark Bożonarodzeniowy

29 listopada w samym sercu miasta rozbłysnęła miejska choinka – symbol nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia wystartował również Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy, który wypełnił centrum… więcej

Plac Wolności w Łodzi
26.12.2025 13:00
Kontakt