Nasza historia o dziewczynce, która po uprowadzeniu przez ropuchę z domu rodzinnego, spotyka na swojej drodze rozmaite zwierzęta, od których otrzymuje pomoc lub którym sama pomaga, podąża za tropami i tekstem autora, odnajdując w nim wiele aktualnych sensów. To swoista współczesna dziecięca „baśń drogi”, dająca dziecku przeżyć rozmaite przygody, wiodąc je przez trudne etapy jego dorastania. Bo to właśnie dorastanie jest głównym motywem naszej „Calineczki”. Przedstawienia, które rodzicom chce pokazać ważność etapu przemiany dziecka i skierować ich uważność na ten cudowny proces, a dzieci chce wspierać w odkrywaniu swojej tożsamości, pokazać im siłę własnego zdania i wskazać wartość podejmowania poszukiwań drzemiących w nich samych mocy.
Anna jest więc scenicznym uosobieniem Calineczki - dziewczynki, która dorasta i jest świadoma swojego dorastania. Dorastania i przemiany, której niestety, nikt poza nią nie zauważa. Pewnego dnia podczas snu, jako Calineczka, doświadcza świata i sytuacji, które być może przydarzą się jej w przyszłości. Projektuje też rzeczywistość, którą chciałaby tworzyć jako osoba dorosła tam, gdzie snu przecież nie ma…
Marzec jest wyjątkowym czasem dla teatru, a zwłaszcza teatru lalek. Co roku, 21 marca artyści obchodzą Światowy Dzień Lalkarstwa a 27 marca – Międzynarodowy Dzień Teatru. W Arlekinie spotkamy się w tym roku dokładnie w połowie drogi pomiędzy tymi dniami – w niedzielę, 24 marca, aby wspólnie z naszymi widzami celebrować oba święta. Na ten dzień w Teatrze przy Wólczańskiej przewidzieliśmy specjalne atrakcje dla całych rodzin.
Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Moc otwartości” – otwartości, którą chcemy obdarować widzów, i która będzie leitmotivem naszego tegorocznego świętowania. Dzień będzie utrzymany w konwencji „Niedziel Innych niż Wszystkie”, czyli specjalnych dni, z których słynie Arlekin, podczas których raz w miesiącu spotykamy się po spektaklu z widzami, aby zdradzić im nieco tajników obejrzanego przedstawienia. Tym razem jednak „Mocą otwartości” otworzymy nasze zakamarki nieco szerzej i pokażemy nieco więcej – pokażemy siebie, to jacy jesteśmy, pokażemy lalki, to jak pracujemy, a także to jak powstaje spektakl lub jak można z niego czerpać również po wyjściu z teatru. Uchylimy rąbka tajemnic związanych z techniką sceny i zajrzymy do teatralnych pracowni.
Wydarzenia towarzyszące spektaklowi będą miały charakter gier, zabaw i warsztatów. Wszystkie związane będą z teatrem lalek i Arlekinem, na specjalnie przygotowanych „stacjach”. Tam, w mniejszych grupach widzowie będą mogli obejrzeć lalki z naszych realizacji i usłyszeć ciekawostki na ich temat, będzie się można spotkać także z ekipą techniczną i porozmawiać o aspektach technicznych przedstawienia, budowaniu dekoracji czy obsłudze sceny. Na widzów czekać będą także aktorzy, który przeprowadzą miniwarsztaty teatralne. Z kolei nasze edukatorki pomogą w pokonywaniu i poznawaniu meandrów teatru i wspólnie pomogą w poszukiwaniu waszych mocy. Na finał dnia przygotowaliśmy dla wszystkich widzów niespodzianki!
Bilety dostępne na stronie.
Znajdź nas na Facebooku i Instagramie.