Odwołując się do zmysłu wzroku kolejne sceny przedstawiają kolejne ruchome obrazy. Bardzo ważny jest również zmysł słuchu. Spektakl opowiada o naturze i rozmnażaniu, wpisanymi w cyklicznie po sobie następujące fazy. Przyroda (Ziemia) traktowana jako tocząca się kula. Pory roku. Pory dnia. Fazy księżyca. Żywioły. Baza tekstowa przedstawienia – tekst „Kulki” (Dorota Bielska), który jest wariacją na temat różnych kulistych form występujących w przyrodzie. Styl języka tekstu nawiązuje do mowy wczesnodziecięcej. Spektakl budowany na rytmach, powtórzeniach, muzyczności języka traktowanego alogicznie.
Ostatni obraz i zarazem finalna scena przedstawienia to spontaniczna interakcja z widownią, kiedy dzieci zostają wpuszczone na scenę i zaproszone do zabawy wybranymi elementami scenografii – kulkami. W przypadku tak młodego widza rola powyższej formy zabawy wydaje się sympatyczną koniecznością.
Realizatorzy:
- Scenariusz i reżyseria: Dorota Bielska
- Scenografia: Mateusz Mirowski
- Muzyka (na żywo): Katarzyna Tercz
- Występują: Aleksandra Nowakowska i Rafał Jura
Poleski Ośrodek Sztuki jest łódzkim centrum kulturalnym usytuowanym na terenie historycznego imperium fabrykanta Karola Plihala na Karolewie. Skupia wokół swojej osi filie dla których, wyznacza wielokierunkowy program artystyczny i edukacyjny podporządkowany idei propagandy sztuki funkcjonalnej społecznie, poszukującej, dostępnej dla wszystkich grup odbiorczych w tym niepełnosprawnych i seniorów. Więcej informacji na stronie Poleskiego Ośrodka Sztuki.
Dodatkowe informacje:
Więcej informacji na facebookowym wydarzeniu i na stronie Poleskiego Ośrodka Kultury.
Wstęp wolny.
Organizator: Poleski Ośrodek Sztuki
Czas i miejsce:
1 czerwca (sobota) 2019, godz. 16:00-17:00
Poleski Ośrodek Sztuki
94-030 Łódź, ul. Krzemieniecka 2a
tel. +48 (42) 686 02 59
e-mail: biuro@pos.lodz.pl
http://www.pos.lodz.pl