Finał Manu Summer Jazz Sundays

autor:

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)

27.08.2017

W niedzielę (27.08) o godz. 17 zaplanowano ostatni tegoroczny koncert w ramach Manu Summer Jazz Sundays. Wystąpi znakomity, amerykański trębacz Gary Guthman. Widzowie, oprócz doznań muzycznych na najwyższym poziomie mogą też liczyć na solidną dawkę śmiechu - artysta jest urodzonym showmanem!

fot. mat. prasowe
Gary Guthman

Gary’ego Guthmana publiczność Manu Summer Jazz Sundays już zna - artysta występował już na scenie na rynku jazzowym Manufaktury, a także - dwa tygodnie temu zasiadał na widowni podczas koncertu Sashy Strunin, której jest mentorem. Wszak tegoroczna edycja Manu Summer Jazz Sundays przebiega pod hasłem „Masters & Co.”. - Publiczność Gary’ego uwielbia, więc jestem pewny, że występ będzie hitem. Oprócz kompozycji własnych i standardów, widzowie zostaną uraczeni porcją naprawdę dobrych żartów - zapowiada Tomasz Gołębiewski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Gary Guthman występował ze wszystkimi największymi orkiestrami symfonicznymi w Kanadzie.W świecie jazzu i rozrywki występował z takimi gwiazdami jak Tony Bennett, Aretha Franklin, Dionne Warwick, Tom Jones, Burt Bacharach, Paul Anka, Bee Gees, Gary Guthman przez wiele lat uprawiał działalność pedagogiczną prowadząc klasę trąbki (University of British Columbia, Vancouver, Grant MacEwan Community College - Edmonton, Red Deer College - Canada).

W 2003 Guthman otrzymał doroczną nagrodę krytyki amerykańskiej jako solista i aktor rewii muzycznej Forever Swing, która przez dwa lata z wielkim sukcesem odbywała tournee po USA.

Tegoroczne koncerty w ramach Manu Summer Jazz Sundays cieszyły się ogromną popularnością wśród gości Manufaktury. Na długo w pamięci zostaną wyjątkowe chwile z tegorocznej edycji. Jak choćby żarty Krzesimira Dębskiego i Krzysztofa Ścierańskiego, czy pękniętą strunę na finał występu Mateusza Smoczyńskiego - wspomina Tomasz Gołębiewski.

Manu Summer Jazz Sundays to festiwal, który na stałe wpisał się w kalendarz letnich imprez kulturalnych w Łodzi. Od siedmiu lat, w każdą sierpniową niedzielę, można na rynku Manufaktury można podziwiać najlepszych polskich muzyków jazzowych. Dotychczas na scenie Manu Summer Jazz Sundays występowali m.in. Marek Napiórkowski, Wojciech Karolak, Maciej Sikała, Piotr Baron, Paweł Serafiński, Dorota Miśkiewicz, Michael Patches Stewart. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Tomasz Gołębiewski - muzyk, producent, organizator prestiżowych wydarzeń muzycznych. 

Zobacz również:

poniedziałek, 3 marca 2025

DUMNI Z ZALEWAJKI 2025!

Marzec miesiącem zalewajki! więcej

03.03.2025 - 12.03.2025 00:00
 -  Park Miliona Świateł przy Orientarium Zoo Łódź

Park Miliona Świateł przy Orientarium Zoo Łódź

Orientarium Zoo Łódź zamieni się w krainę pełną magii, a to wszystko za sprawą wystawy „Magiczne zwierzęta”. Noc ożyje w sposób, który zaskoczy nawet najbardziej wymagających gości – zarówno dzieci,… więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
03.03.2025 - 16.03.2025 17:00

piątek, 7 marca 2025

Dzień Kobiet w Miejskiej Strefie Kultury

8 marca to dzień, w którym celebrujemy siłę, pasję i wyjątkowość kobiet! W Miejskiej Strefie Kultury świętujemy go z rozmachem – zapraszamy Was na nasze wydarzenia. więcej

07.03.2025 - 09.03.2025 00:00

sobota, 8 marca 2025

Wspólnie ratujmy Azję! - 6. TyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów w Orientarium Zoo Łódź

17 polskich ogrodów zoologicznych, 17 zwierząt w roli wojowników, 1 ważny dla świata temat: ZWIERZĘTA AZJI. więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
08.03.2025 - 16.03.2025 00:00

niedziela, 9 marca 2025

III Memoriał Marii Olszewskiej na Lodowisku Bombonierka

Międzynarodowa rywalizacja, wielkie sportowe emocje i światowa czołówka łyżwiarstwa figurowego – III Memoriał Marii Olszewskiej startuje już 4 marca w Łodzi! więcej

Lodowisko Bombonierka (Łódź, ul. Stefanowskiego 28)
09.03.2025 08:45

MAMY TARG w Hali EXPO

Już 9 marca 2025 (niedziela) zapraszamy na kolejną edycję targów rodzinnych MAMY TARG, które odbędą się w godzinach 10:00-17:00 w Hali Expo w Łodzi. więcej

Hala EXPO Łódź (al. Politechniki 4)
09.03.2025 10:00

Zamknięcie wystawy "Tadeusz Baranowski. Śmieszy, tumani, przestrasza" w EC1

To już ostatnie dni tej wyjątkowej ekspozycji więc nie przegapcie okazji na wspólne komiksowe przygody. więcej

EC1 - Łódź Miasto Kultury (ul. Targowa 1/3)
09.03.2025 10:00

Kaiju Manga Festiwal w EC1

Zapraszamy na 1. edycję Kaiju Manga Festiwalu! Spotykamy się 8-9.03.2025 na terenie EC1 Łódź oraz w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. więcej

EC1 - Łódź Miasto Kultury (ul. Targowa 1/3)
09.03.2025 10:00

Minecraft - warsztaty dla dzieci w Hampton by Hilton Łódź City Centre

Dzieci przygotują: - pochodnię lampkę - postacie z gry - TNT - i jeszcze parę gadżetów 10:00-11:20 warsztaty dla dzieci 6-8 lat 14:00-15:20 warsztaty dla dzieci 5-6 lat Koszt: - 45 zł za dziecko -… więcej

Hampton by Hilton Łódź City Center (ul. Piotrkowska 157)
09.03.2025 10:00
Kontakt