Jesienny „Piknik u Majewskiego”

01.10.2022

Już 1 października o godz. 12.00 w pasażu Majewskiego (między ul. Włókienniczą i Jaracza) rozpocznie się jesienny „Piknik u Majewskiego”.

Na całodniowym pikniku, na zadaszonej scenie, zaplanowane są występy muzyczne i taneczne przygotowane przez uczniów okolicznych szkół, domów kultury, stowarzyszeń i fundacji. Podczas „Pikniku u Majewskiego” organizacje pozarządowe (NGO) na swoich stoiskach będą prowadzić warsztaty i animacje, zarówno dla tych najmłodszych jak i dorosłych. Zaplanowane są różnorodne atrakcje m.in.: dekorowanie ciasteczek, stół polsko-ukraiński, malowanie twarzy, warsztaty bębniarskie, pokaz karate, pokaz szermierki, warsztaty z kaligrafii chińskiej, konkursy z nagrodami, kiermasz z kocimi gadżetami oraz wiele, wiele innych.

Na godz. 13:00 zaplanowany jest start gry miejskiej zorganizowanej przez Świetlicę Podwórkową (obowiązują zapisy e-mail: cwt@cwt.org.pl, do piątku do godz. 18.00). Podczas pikniku odbędą się też warsztaty z malowania światłem przygotowane przez Fundację Działania. Rozpoczną się one po zmroku (od godz. 18.00), przy ul. Włókienniczej.

Przez cały czas trwania pikniku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie prowadził zbiórkę odzieży zimowej dla osób potrzebujących.

Głównym organizatorem pikniku w pasażu Majewskiego jest Partnerstwo Włókiennicza-Wschodnia. Jest to grupa ludzi pełnych pasji, chcących działać na rzecz mieszkańców obszaru śródmieścia Łodzi. Partnerstwo tworzą organizacje pozarządowe, instytucje, placówki edukacyjne, pracownicy Urzędu Miasta Łodzi oraz mieszkanki i mieszkańcy tego terenu.

Celem Partnerstwa jest budowanie tożsamości lokalnej, tworzenie sieci współpracy poprzez wymianę doświadczeń między partnerami oraz tworzenie wspólnej oferty skierowanej do lokalnej społeczności. Organizatorzy liczą, że piknik ułatwi integrację dotychczasowych i nowych mieszkańców rewitalizowanego obszaru śródmieścia Łodzi oraz sprawi, że poczują wspólną odpowiedzialność za zrewitalizowany fragment Łodzi.

Piknik w pasażu Majewskiego odbędzie się niezależnie od pogody. Zapraszamy!

Zobacz również:

czwartek, 14 listopada 2024

 -  Park Miliona Świateł przy Orientarium Zoo Łódź

Park Miliona Świateł przy Orientarium Zoo Łódź

Orientarium Zoo Łódź zamieni się w krainę pełną magii, a to wszystko za sprawą wystawy „Magiczne zwierzęta”. Noc ożyje w sposób, który zaskoczy nawet najbardziej wymagających gości – zarówno dzieci,… więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
14.11.2024 - 02.03.2025 17:00

sobota, 11 stycznia 2025

„Oglądamy storczyki” – wystawa zdjęć Pani Beaty Urzędowicz

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach od 11 stycznia do 9 lutego 2025 r. na wystawę zdjęć Pani Beaty Urzędowicz pt. „Oglądamy storczyki” do łódzkiej Palmiarni, mieszczącej się w Parku… więcej

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego w Łodzi (al. Piłsudskiego 61)
11.01.2025 - 09.02.2025 09:00

piątek, 31 stycznia 2025

Jemy w Łodzi PIZZA FEST 2025

Jakie słowo będzie królować w lutym? Już po raz dziewiąty, razem z Łódzkim Centrum Wydarzeń zapraszamy Was na 10 dni wielkiej pizzowej uczty. więcej

31.01.2025 - 09.02.2025 00:00

poniedziałek, 3 lutego 2025

Bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne z MOSiR

MOSiR Łódź serdecznie zaprasza na zajęcia sportowo -rekreacyjne organizowane na naszych obiektach. więcej

03.02.2025 - 07.02.2025 00:00

Lodowisko w Manufakturze

Lodowisko na rynku Manufaktury to jedna z ulubionych zimowych rozrywek łodzian. To tam pierwsze niepewne kroki stawiają najmłodsi, oczywiście z pomocą niezawodnego pingwinka, a zapaleni łyżwiarze… więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
03.02.2025 10:00

Warsztaty w Fabryce Lizaka w Galerii Łódzkiej

Poznaj tajemnice słodkiego rzemiosła i stwórz swoje dzieło. więcej

Galeria Łódzka (ul. Piłsudskiego 15/23)
03.02.2025 12:00

Jest lodowisko, jest zabawa w Porcie Łódź

Możecie cieszyć się zimową zabawą na naszym lodowisku, zlokalizowanym na parkingu podziemnym, niedaleko wejścia do sklepu IKEA. Lodowisko czynne jest codziennie, a bilet pozwala na jazdę bez limitu… więcej

Port Łódź (ul. Pabianicka 245)
03.02.2025 14:00

Luty w Bibliotece Secesja. Archihub - miejsca dla wielbicieli architektury, designu i Łodzi

Interesujesz się miastem, wzornictwem i/lub architekturą? Powstaliśmy właśnie dla Ciebie! więcej

Biblioteka Scesja. Archihub (Łódź, ul. Zchodnia 76)
03.02.2025 17:30
Kontakt