Kino Bliskich Relacji #22 – przedpremierowo! - Symfonia o umieraniu w Kinie Charlie

autor:

Kino Charlie (Łódź, ul. Piotrkowska 203/205)

16.03.2025

W marcu #KinoBliskichRelacji zaprasza na autobiograficzny film niemieckiego reżysera Matthiasa Glasnera.

Obejrzymy przejmującą opowieść o rodzinie w kryzysie. Nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem za najlepszy scenariusz produkcja jest zarazem absurdalnie zabawna, śmiertelnie poważna, czuła i brutalna, a my w kinie bardzo cenimy taką niejednoznaczność i ambiwalencję. Glasner udowadnia, że o najtrudniejszych sprawach można mówić w zaskakujący sposób.

W centrum opowieści jest rodzina, która już dawno zapomniała o łączących ją więzach. Dopiero widmo śmierci staje się czymś, co potrafi dać namiastkę bliskości i doprowadzić do ponownego spotkania schorowanych rodziców oraz dorosłych, prowadzących burzliwe życie dzieci.

Kiedy cierpiący na demencję Gerd trafia do domu opieki, jego żona Lissy zostaje sama. Odpowiedzialność za losy starzejących się rodziców spada na ich syna Toma, cenionego dyrygenta przed czterdziestką, którego życie, zarówno zawodowe, jak i osobiste, przypomina jeden wielki chaos. Podobnie zresztą jak jego siostry Ellen, mającej wyraźną słabość do alkoholu oraz żonatych mężczyzn. Bohaterowie muszą jednak pamiętać, że ucieczka przed odpowiedzialnością, podobnie jak wszystko inne w życiu, ma swoją cenę.

Ta historia jest jak rodzinna sesja terapeutyczna, a my serdecznie zapraszamy Was do wzięcia w niej udziału. Gwarantujemy, że, jak zwykle, będzie o czym rozmawiać. Bądźcie z nami!

---
Kino Bliskich Relacji to cykliczne filmoterapeutyczne spotkania dla miłośników kina, zainteresowanych jednocześnie pogłębianiem wątków z obszarów psychologii, seksuologii, psychoterapii.
Więcej informacji o filmoterapii i cyklu na stronie: https://bliskarelacja.pl/kino.
Seanse odbywają się we współpracy z Pracownią Psychologiczno - Seksuologiczną "Bliska Relacja" Malwina Grochala.
Pokazy z cyklu Kino Bliskich Relacji realizowane są w formule prelekcja - projekcja filmu - dyskusja i odbywają się raz w miesiącu w kinie Charlie.
---
Partnerami wydarzenia są Fundacja Miasto Kultury i Hub Kultury Kina Charlie. www.hubkultury.pl


Wiecej informacji

Kino - Galeria Charlie

Strona Kina

Zobacz również:

poniedziałek, 2 marca 2026

Różnorodne zajęcia z Miejską Strefą Kultury

Składamy się aż z 15 filii, tworząc sprawnie funkcjonującą instytucję o charakterze kulturalno-artystycznym. Pragniemy integrować, inspirować i aktywizować wszystkich mieszkańców Łodzi. Na potęgę! więcej

Łódź
02.03.2026 - 07.03.2026 00:00

Bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne z MOSiR

MOSiR Łódź serdecznie zaprasza na zajęcia sportowo -rekreacyjne organizowane na naszych obiektach. więcej

Łódź
02.03.2026 - 06.03.2026 00:00

Nieodpłatne zajęcia dla Seniorów z Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora

Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora to kolejny projekt Urzędu Miasta Łodzi, mający na celu aktywizację społeczną osób starszych w miejscu ich zamieszkania. Głównym celem projektu jest edukacja… więcej

Łódź
02.03.2026 - 06.03.2026 00:00

Dumni z Zalewajki 2026

Co roku marzec stoi u nas pod znakiem zalewajki, w tym roku zaprosimy was nie tylko na najlepszą zupę świata w wielu odsłonach, ale również na cały łódzki obiad. więcej

Łódź
02.03.2026 - 11.03.2026 00:00

Jarmark Produktów Włoskich w Porcie Łódź

Słońce Italii, aromat przypraw i smak prawdziwej włoskiej tradycji – to wszystko czeka na Was podczas Jarmarku Produktów Włoskich w Port Łódź! więcej

Port Łódź (ul. Pabianicka 245)
02.03.2026 10:00

wtorek, 3 marca 2026

 -  Spektakl teatralny dla widzów 7+.

„Dzieci i ryby" w Teatrze Lalek Arlekin

Spektakl teatralny dla widzów 7+ więcej

Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi (ul. Wólczańska 5)
03.03.2026 09:00
Kontakt