Harmonogram spotkań:
- Księży Młyn
31 lipca - 2 sierpnia (wtorek, środa, czwartek) godz. 11.00-13.00
Warsztaty terenowe:
Architekstura – warsztat frotażu, Mali dekonstruktorzy – wielkoformatowe układanki, Dźwięki miasta – warsztat audio
Miejsce zbiórki: Remiza Straży Pożarnej na Księżym Młynie, ul. Tymienieckiego 30
Prowadzenie: Natalia Wiśniewska, Ewa Żochowska i Natalia Kalisz - "Przędzalnia sztuki", Suavas Lewy
Architekstura - w niekonwencjonalny sposób na warsztatach docenimy architektoniczne dziedzictwo kompleksu pofabrycznego osiedla Księży Młyn. Za pomocą plastycznej techniki jaką jest frotaż, mali tropiciele kultury wykonają serię rysunkowych odbitek faktur i tekstur wybranych przez siebie miejsc znalezionych na fasadach lub we wnętrzach budynków. Ściany mieszkań, fasady, wnętrza klatek czy chodniki staną się dla nas nośnikami historii łodzian.
Mali dekonstruktorzy – wielkoformatowe układanki to malarska instalacja. Podczas jej tworzenia uczestnicy wcielą się w role architektów i projektantów przestrzennej, wielkoformatowej układanki. Geometryczne kształty wypełnione zostaną różnobarwnymi elementami, które po złożeniu w całość stworzą obraz. Co wyłoni się z zagadkowej układanki? Dopiero podczas warsztatów mali dekonstruktorzy poznają odpowiedź. Jedno jest pewne- stworzona na kształt mozaiki, wielobarwna forma stanie się pretekstem do rozmów o lokalnej architekturze. Sztuka przeplatać się będzie z zabawą, a twórcy surrealistycznej instalacji staną się jej częścią. To będzie wyzwanie, aby wkomponować się w wolne fragmenty układanki!
Dźwięki miasta - warsztaty w formie audio-spacerów. Uczestnicy projektu będą badać audio-sferę Księżego Młyna, wynajdując i rejestrując generowane przez nią dźwięki, odgłosy, które zamieszkały w tej bogatej w historie, robotniczej dzielnicy Łodzi. Zebrany przez łapaczy dźwięków materiał wykorzystamy, tworząc fonograficzne archiwum oraz interaktywną audio mapę – dźwiękową pocztówkę Księżego Młyna. - 3 sierpnia (piątek) godz. 11.00-13.00
Akcje artystyczne
Miejsce: teren rekreacyjny przy Kocim Szlaku
Prowadzenie: Natalia Wiśniewska, Ewa Żochowska i Natalia Kalisz - "Przędzalnia sztuki", Suavas Lewy
Dodatkowe informacje:
Więcej informacji o warsztatach na Ksieżym Młynie na facebookowym wydarzeniu.
Więcej informacji o pozostałych warsztatach w Łodzi na na facebookowym wydarzeniu.
Aby zgłosić młodego Tropiciela Kultury do akcji, należy:
wybierać lokalizację, termin warsztatu i zgłosić udział mailowo lub telefonicznie:
mail: plac.zabaw2018@gmail.com, tel.: +48 501 180 652
liczba miejsc ograniczona
Zadanie współfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Łódź ramach dotacji celowej.
"Plac Zabaw Twórczych. Na tropie kultury". Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Łodzi w ramach dotacji celowej.
Organizator: Ośrodek Kultury Górna, Plac Zabaw Twórczych i Strefa Kultury Otwartej
Czas i miejsce:
31 lipca - 2 sierpnia (wtorek, środa, czwartek), godz. 11.00-13.00 - Remiza Straży Pożarnej na Księżym Młynie, ul. Tymienieckiego 30, Łódź
3 sierpnia (środa-piątek) 2018, godz. 11.00-13.00 - teren rekreacyjny przy Kocim Szlaku, Łódź
Ośrodek Kultury Górna
93-138 Łódź, ul. Siedlecka 1
tel./fax: +48 (42) 684 51 02, + 48 (42) 684 66 47 wew. 25
e-mail: sekretariat@gorna.pl
www.gorna.pl