Light Move Festival

25.09.2020 - 27.09.2020

– Festiwal Światła to wydarzenie nierozerwalnie związane z Łodzią, na które wszyscy czekamy przez cały rok, i z którego jesteśmy dumni. Nie potrafię sobie wyobrazić, by mogło go zabraknąć w kalendarzu, ale sytuacja jest wyjątkowa i należy się do niej dostosować. Jestem przekonana, że formuła, jaką udało nam się wypracować, zapewni przeprowadzenie imprezy w sposób szczególnie uwzględniający bezpieczeństwo zdrowotne uczestników, abyśmy wszyscy, jak co roku, mogli podziwiać kolorowe widowisko. – mówi Prezydent Miasta Łodzi, Pani Hanna Zdanowska.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Jubileuszowa, 10. edycja Light.Move.Festival. miała być ukoronowaniem corocznych spotkań na ulicach Łodzi, wypełnionych sztuką światła. Wybuch pandemii postawił nasze plany pod znakiem zapytania.

Każdego roku festiwal gromadzi tłumy uczestników zafascynowanych nie tylko kinetyczną sztuką światła, ale też różnorodnością działań artystycznych w przestrzeni miejskiej. Również tej jesieni mieszkańcy nie pozostaną bez żywego kontaktu ze sztuką światła.

– Festiwal Światła to wydarzenie nierozerwalnie związane z Łodzią, na które wszyscy czekamy przez cały rok, i z którego jesteśmy dumni. Nie potrafię sobie wyobrazić, by mogło go zabraknąć w kalendarzu, ale sytuacja jest wyjątkowa i należy się do niej dostosować. Jestem przekonana, że formuła, jaką udało nam się wypracować, zapewni przeprowadzenie imprezy w sposób szczególnie uwzględniający bezpieczeństwo zdrowotne uczestników, abyśmy wszyscy, jak co roku, mogli podziwiać kolorowe widowisko. – mówi Prezydent Miasta Łodzi, Pani Hanna Zdanowska.

Light.Move.Festival. w nowej formule

Okoliczności 2020 roku sprawiły, że temat jubileuszowej edycji „Przyszłość” stał się wyjątkowo wymowny. Epidemia skłoniła nas do stworzenia nowoczesnego, hybrydowego wydarzenia, łączącego działania analogowe w przestrzeni miejskiej oraz cyfrowe w przestrzeni wirtualnej.

- Nie pozostawimy miłośników festiwalu i Łodzi bez światła w mieście. Na ten rok planujemy między innymi: projekt „Światło Przyszłości” realizowany na wysokościach, akcję „Światło Nadziei” zapraszającą mieszkańców do osobistego zaangażowania się w festiwal oraz projekty online. Wirtualne spacery, wirtualne sceny, wirtualne widowiska połączą nas magią koloru i dźwięku. Mam nadzieję, że dostosowana do wymogów pandemii edycja festiwalu zaskoczy swoją innowacyjną formułą. – mówi Beata Konieczniak, dyrektor artystyczna Light.Move.Festival.

Festiwal Światła w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

Program festiwalu dostosowany jest do obecnych możliwości organizacji wydarzeń kulturalnych.

„Światło Przyszłości” to niezwykły, świetlny spektakl w przestworzach, realizowany na najwyższych i najbardziej charakterystycznych budynkach Łodzi. 10 świetlnych miejsc na dziesiątą edycję LMF. Setki lamp zatańczą przed publicznością i stworzą niezwykłą, świetlną panoramę ponad miastem, widoczną ze wszystkich stron Łodzi. Projekt będzie symbolem Łodzi otwartej na wyzwania i pokonującej trudności, które stawia przed nami Przyszłość. – dodaje Beata Konieczniak.

Projekt zaaranżowany zostanie w taki sposób, aby nie gromadzić ludzi w jednym miejscu i zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom festiwalu.

Oprócz „Światła Przyszłości” będziemy mogli podziwiać atrakcje festiwalowe zrealizowane w formie online dostępne dla każdego.

Zgodnie z tradycją, festiwal odbędzie się w ostatni weekend września.

Zobacz również:

piątek, 24 października 2025

Park Miliona Świateł w Orientarium ZOO Łódź

Park Miliona Świateł powraca do Łodzi! Po raz kolejny magiczna iluminacja rozświetli Orientarium Zoo Łódź, zamieniając je w bajkową krainę pełną kolorów, dźwięków i fantastycznych stworzeń. więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
24.10.2025 - 01.03.2026 17:00

niedziela, 23 listopada 2025

Lodowisko w Manufakturze

Lodowisko w Manufakturze 23 listopada przyjmie pierwszych łyżwiarzy. Na lodowej tafli o powierzchni ponad 600 mkw będzie można ślizgać się przez 7 dni w tygodniu. Lubiana atrakcja zostanie na rynku… więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
23.11.2025 - 15.02.2026 10:00

czwartek, 27 listopada 2025

"Dobre rzeczy" - świąteczny pop-up Łódź Design Festival w Manufakturze

Okres końca roku to czas obdarowywania – ale też refleksji nad tym, co naprawdę warto dawać. Wystawa pokazuje, że dobry prezent może być zarówno rzeczą, jak i gestem. więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
27.11.2025 - 16.01.2026 00:00

piątek, 28 listopada 2025

13. AŻ Festiwal | Sala Koncertowa Akademii Muzycznej

28 listopada – 20 grudnia 2025. więcej

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (ul. Żubardzka 2a)
28.11.2025 - 20.12.2025 00:00

wtorek, 2 grudnia 2025

Frytkomania, czyli wyjątkowy festiwal na Fali

W grudniu, gdy George Michael znów podaruje serce nie tej, co trzeba, w Aquaparku Fala zapanuje klimat jak na nadmorskim deptaku w środku lata – wszystko za sprawą festiwalu frytek! więcej

Aquapark FALA (Łódź al. Unii Lubelskiej 4)
02.12.2025 - 23.12.2025 09:00

czwartek, 4 grudnia 2025

19. Festiwal Puls Literatury

Tegoroczny festiwal Puls Literatury odbywa się pod hasłem „Rewolucja/Obiecana”, z jednej strony odnoszącym się do Władysława Reymonta (któremu w setną rocznicę śmierci poświęcimy cały festiwalowy… więcej

Łódź
04.12.2025 - 14.12.2025 00:00

piątek, 5 grudnia 2025

Wystawa "Magia Świąt Bożego Narodzenia" w Ogrodzie Botanicznym

Zapraszamy na wyjątkową zimową wystawę, podczas której można będzie odkryć piękno ręcznie wykonanych stroików i świątecznych dekoracji z naturalnych materiałów. więcej

Ogród Botaniczny w Łodzi (ul. Krzemieniecka 36/38)
05.12.2025 - 14.12.2025 09:00

sobota, 6 grudnia 2025

Targi Boho&Art w Pasażu Łódzkim

W na­­tło­­ku rze­­czy szta­m­po­­wych i se­­ry­j­nych, ka­ż­dy z nas po­­szu­­ku­­je tych, któ­­re w pe­ł­ni odzwie­r­cie­­dla­­ją nasz cha­­ra­k­ter i odró­ż­nia­­ją nas od in­­nych. Stąd mo­­da,… więcej

Centrum Handlowe Pasaż Łódzki (al. Jana Pawła II 30)
06.12.2025 - 12.12.2025 09:00

poniedziałek, 8 grudnia 2025

Nieodpłatne zajęcia dla Seniorów z Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora

Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora to kolejny projekt Urzędu Miasta Łodzi, mający na celu aktywizację społeczną osób starszych w miejscu ich zamieszkania. Głównym celem projektu jest edukacja… więcej

Łódź
08.12.2025 - 12.12.2025 00:00

Bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne z MOSiR

MOSiR Łódź serdecznie zaprasza na zajęcia sportowo -rekreacyjne organizowane na naszych obiektach. więcej

Łódź
08.12.2025 - 12.12.2025 00:00
Kontakt