Ekspozycja ma być próbą dialogu wokół tezy, iż świat cyfrowy i realny funkcjonują już praktycznie na równi, a właściwie coraz częściej następuje odchylenie się w stronę dominacji przestrzeni wirtualnej.
W pracach Łukasza Patelczyka łączą się realizm i abstrakcja. Artysta w charakterystyczny dla siebie sposób konfrontuje przeciwieństwa i wytycza nowe kierunki poszukiwań twórczych, skłania nas do spojrzenia z nowej perspektywy na tradycyjne formy. (...) Wizualne koncepcje Sebastiana Trzoski natomiast zachęcają do refleksji nad statusem samego medium i procesu twórczego w kontekście przestrzeni codzienności. wypełniającej się coraz większą ilością informacji, co ma istotny wpływ na nasze relacje z otaczającą rzeczywistością.
(...) Obaj twórcy eksplorują i wskazują nowe, ciekawe kierunki poszukiwań twórczych, wykraczają poza ramy wypracowanych schematów – korzystają z nowych rozwiązań i otwierają się na niekonwencjonalne formy. (...) Ta artystyczna współpraca stała się punktem wyjścia do wystawy zatytułowanej „(nie)istotne”, która z jednej strony odwołuje się do klasycznej tradycji sztuki, z drugiej zaś zachęca do refleksji nad naturą współczesnych mediów i technologii” – Adriana Usarek do katalogu wystawy.
Miejska Galeria Sztuki w Łodzi
Galeria Willa, ul. Wólczańska 31
WERNISAŻ: PT. 28 lutego o godz. 18.00
Kuratorka: Adriana Usarek
| 28 lutego – 27 kwietnia |
GODZINY OTWARCIA WYSTAWY:
poniedziałek (nieczynne)
wtorek-piątek (11.00-18.00)
sobota-niedziela (11.00-17.00)