Kagyuma to zespół czterech energetycznych kobiet, których wspólną misją jest wciągnięcie słuchacza w eteryczny świat dźwięków dopełnianych ciszą. Ich głównym źródłem inspiracji jest minimalizm, muzyka jazzowa, skandynawska i etniczna, a głównym środkiem wyrazu - głos w połączeniu z różnorodnym instrumentarium. Zespół wykorzystuje rozmaite techniki wokalne, które pozwalają na wykreowanie nowego, bogatego świata muzycznego.
Zespół tworzą: Kama Salach - Ka, Agata Majewska - Ag, Julia Kulpa - YU, Marta Mackiewicz - MA. Spotkały się w 2014 roku. Mają na swoim koncie wiele wyróżnień i osiągnięć m.in. Nagrodę Trytona dla największej osobowości artystycznej z 46. Festiwalu Fama w Świnoujściu; Nagrodę Główną Festiwalu Ballady i Piosenki Filmowej w Toruniu; I Nagrodę Przeglądu Piosenki Filmowej i Musicalowej we Wrocławiu; Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy; są finalistkami 37.Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Były również uczestniczkami 11 edycji programu Must Be The Music.
Wykonawcy:
Kama Salach - wokal, instr. klawiszowe, instr. perkusyjne
Agata Majewska - wokal, instr. perkusyjne, dzwonki
Julka Kulpa - wokal, tank drum, kalimba, przeszkadzajki
Marta Mackiewicz - wokal, instr. klawiszowe, dzwonki
Bilety: bilety24.pl
Otwarta scena: Kagyuma
- kategoria:
- Imprezy i koncerty
- Teatr
Dom Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17)
25.10.2017
W ramach cyklu Off-Północna Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza na piąty koncert programu „Otwarta scena przy Północnej”, przeznaczonego dla młodych twórców i wykonawców, którzy chcieliby pokazać swoje umiejętności szerszej publiczności. Kolejnym zespołem, który zaprezentuje się na scenie teatru, będzie Kagyuma.