Rodzinny EKO warsztat w Odlewni na Piotrkowskiej 217

autor:

Piotrkowska 217 (Łódź)

23.03.2019 - 24.03.2019

Tworzymy zabawki z materiału do recyklingu. Wydarzenie w ramach Targów Rękodzieła „Od Rzeczy do Rzeczy”.

fot. mat. Piotrkowska 217
Grafika promująca wydarzenie: Rodzinny EKO warsztat w Odlewni na Piotrkowskiej 217
5 zdjęć
fot. mat. Piotrkowska 217
fot. mat. Piotrkowska 217
fot. mat. Piotrkowska 217
fot. mat. Odlewnia
fot. mat. Piotrkowska 217
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia z cyklu „nie wyrzucaj; wykorzystuj”, podczas których dzieci i rodzice dowiedzą jak użyć surowców wtórnych do wykonania oryginalnych zabawek, upominków i ozdób. Opakowania z tektury, plastiku, folii, stare ubrania i zużyte przedmioty z powodzeniem można wykorzystać ponownie, nie tylko w specjalistycznych zakładach.

Piotrkowska 217 to dawny kompleks Odlewni Żelaza Józefa Johna to ponad 8 000 m2 zapomnianej zabytkowej przestrzeni pofabrycznej.

Odlewnia na Piotrkowskiej 217, miejsce zaprojektowane specjalnie na wydarzenia pod dachem. Zlokalizowana jest w hali po dawnej odlewni żelaza Józefa Johna. Wystrój Odlewni w pełni oddaje ducha postindustrialnej Łodzi. Dzięki cegle i surowemu wykończeniu z 1866 roku możemy poczuć historię tego miejsca i miasta. Operatorem obiektu jest firma OKAM.
/Więcej informacji na facebookowym profilu Odlewni./

Dodatkowe informacje:

  • Zajęcia poprowadzi Agnieszka Skubisz – wieloletni edukator i menedżer Muzeum Fabryki, która od kilku lat realizuje cieszący się popularnością cykl warsztatów artystycznych i ekologicznych dla dzieci.
  • Koszt: 25 zł od dziecka. Uczestnictwo rodzica z dzieckiem – 30 zł od pary.
  • Prosimy o przyniesienie surowców. Interesują nas: puste, umyte butelki PET, tekturowe rolki po papierze toaletowym lub ręcznikach kuchennych, małe pudełka po butach, wzorzyste tkaniny ze starych ubrań, gazety, puszki aluminiowe po napojach – przyjmujemy tylko ilości potrzebne na warsztaty; prosimy powstrzymać się od przynoszenia całych worków!
  • Zapisy i szczegółowe informacje: Agnieszka Skubisz: a.skubisz@fabricum.pl
  • Prosimy o podanie w wiadomości-zgłoszeniu danych umożliwiających kontakt z rezerwującym. Podanie ww. danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na kontakt prowadzącej w sprawie warsztatów.
  • Więcej informacji o Rodzinnym EKO warsztat  na facebookowym wydarzeniu.
    Więcej informacji o Targach Rękodzieła: „Od Rzeczy do Rzeczy” na facebookowym wydarzeniu.

Organizator: Piotrkowska 217 i Odlewnia

Czas i miejsce:
23-24 marca (sobota-niedziela) 2019, godz. 12:00-15:00
Piotrkowska 217
90-451 Łódź, ul. Piotrkowska 217
tel: +48 725 940 943
e-mail: tomasz.melka@okam.pl
https://www.facebook.com/piotrkowska217/

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz również:

czwartek, 14 listopada 2024

 -  Park Miliona Świateł przy Orientarium Zoo Łódź

Park Miliona Świateł przy Orientarium Zoo Łódź

Orientarium Zoo Łódź zamieni się w krainę pełną magii, a to wszystko za sprawą wystawy „Magiczne zwierzęta”. Noc ożyje w sposób, który zaskoczy nawet najbardziej wymagających gości – zarówno dzieci,… więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
14.11.2024 - 02.03.2025 17:00

sobota, 11 stycznia 2025

„Oglądamy storczyki” – wystawa zdjęć Pani Beaty Urzędowicz

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach od 11 stycznia do 9 lutego 2025 r. na wystawę zdjęć Pani Beaty Urzędowicz pt. „Oglądamy storczyki” do łódzkiej Palmiarni, mieszczącej się w Parku… więcej

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego w Łodzi (al. Piłsudskiego 61)
11.01.2025 - 09.02.2025 09:00

piątek, 31 stycznia 2025

Jemy w Łodzi PIZZA FEST 2025

Jakie słowo będzie królować w lutym? Już po raz dziewiąty, razem z Łódzkim Centrum Wydarzeń zapraszamy Was na 10 dni wielkiej pizzowej uczty. więcej

31.01.2025 - 09.02.2025 00:00

poniedziałek, 3 lutego 2025

Bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne z MOSiR

MOSiR Łódź serdecznie zaprasza na zajęcia sportowo -rekreacyjne organizowane na naszych obiektach. więcej

03.02.2025 - 07.02.2025 00:00

piątek, 7 lutego 2025

Kiermasz Winyli i Płyt CD w Pasażu Łódzkim

Ko­cha­cie mu­zy­kę? A mo­że szu­ka­cie uni­kal­nych płyt do swo­jej ko­lek­cji? Już 7 i 8 lu­te­go cze­ka na Was wy­jąt­ko­we wy­da­rze­nie – Kier­masz Wi­ny­li i Płyt CD! więcej

Centrum Handlowe Pasaż Łódzki (al. Jana Pawła II 30)
07.02.2025 09:00

Lodowisko w Manufakturze

Lodowisko na rynku Manufaktury to jedna z ulubionych zimowych rozrywek łodzian. To tam pierwsze niepewne kroki stawiają najmłodsi, oczywiście z pomocą niezawodnego pingwinka, a zapaleni łyżwiarze… więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
07.02.2025 10:00
 -  "Szalone nożyczki" spektakl Teatru Powszechnego w Łodzi

"Szalone nożyczki" spektakl w Teatrze Powszechnym

Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na Dużą Scenę na kultową komedię „Szalone nożyczki”. więcej

Teatr Powszechny w Łodzi, Duża scena (ul. Legionów 21)
07.02.2025 11:00

Morsowanie w Orientarium ZOO Łódź

Morsowanie w Orientarium ZOO Łódź - sprawdź jak zimna jest woda w basenie słoni. więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
07.02.2025 11:00

Warsztaty w Fabryce Lizaka w Galerii Łódzkiej

Poznaj tajemnice słodkiego rzemiosła i stwórz swoje dzieło. więcej

Galeria Łódzka (ul. Piłsudskiego 15/23)
07.02.2025 12:00
Kontakt