Formuła zostaje bez zmian - spotykamy się zawsze w niedzielę, zawsze (no, prawie zawsze) o 12.00. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Nie trzeba nic płacić - wszystko bezpłatne. Trzeba tylko śledzić FB Zielonej Łodzi albo kalendarz wydarzeń na lodz.pl albo np. znaleźć info w lokalnej prasie. Podczas spaceru warto słuchać przewodników, zadawać pytania, a na koniec brać udział w konkursach i wygrywać upominki od Zielonej Łodzi.
Czas trwania spacerów pieszych to z reguły około 2h, wycieczki rowerowe są trochę dłuższe (3-5h), trasy są najczęściej łatwe i nie wymagają nadzwyczajnej kondycji (no może poza całonocnym spacerem 12h albo niektórymi wycieczkami rowerowymi daleko poza granice miasta).
W tym roku planujemy ponad 40 spotkań, w różnych parkach i lasach. Wycieczki prowadzić będą zarówno znani i lubiani przewodnicy - botanicy, historycy, entomologowie, architekci - pasjonaci i zawodowcy - ale zawsze zaangażowani i znakomicie przygotowani.
Zaczynamy w niedzielę 16 marca i zapraszamy na Zdrowie (Park im. J. Piłsudskiego) czyli do największego łódzkiego parku. Tym razem będziemy spacerować po północnej części parku, gdzie znajdują się malownicze stawy, a teren jest krajobrazowo zróżnicowany. W tej części parku spotykają się również dwie łódzkie rzeki: Łódka i Bałutka. Ich międzyrzecze to teren o charakterze leśnym, przypominający dawne lasy miejskie, znajdujące się na tym obszarze. W trakcie wiosennego spaceru będziemy szukać oznak wiosny, którą coraz bardziej czuć w powietrzu.
Prowadzący: Paulina Grzelak (Towarzystwo Ochrony Krajobrazu - Łódź).
Zbiórka o godz. 12:00 przy skrzyżowaniu Al. Unii Lubelskiej i ul. Konstantynowskiej, szukajcie flagi Zielonej Łodzi!