Spacery z przewodnikami po rynku Manufaktury

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)

25.07.2021

Muzeum Fabryki to miejsce, gdzie odkryjecie historię zakładów włókienniczych stworzonych przez Izraela Poznańskiego w drugiej połowie XIX wieku. W czasach swojej świetności zakłady te produkowały miliony metrów tkanin bawełnianych.

Przemysłowe imperium Poznańskiego stanowiło samowystarczalną dzielnicę z rezydencją właściciela, domami dla robotników, własnym kościołem i szpitalem. W Muzeum Fabryki poznacie dzieje przemysłowej fortuny Poznańskich, rozwój zakładów, technikę produkcji tkanin bawełnianych i codzienną pracę dawnych robotników. Nasza wystawa prezentuje zdjęcia, dokumenty, filmy, plany architektoniczne, próbki surowców i produktów fabryki.

Tutaj zobaczycie, jak pracują zabytkowe krosna i posłuchacie historii opowiadanych przez dawnych pracowników. W Muzeum Fabryki przedstawiamy również długą drogę bawełny z plantacji, poprzez fabrykę, do sklepu z tkaninami.

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną, spacery odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Bez zapisów

Spotkanie z przewodnikiem w przejściu wieży CinemaCity

START: 

1 grupa o godzinie 12.00

2 grupa o godzinie 15.00

Zobacz również:

czwartek, 14 listopada 2024

 -  Park Miliona Świateł przy Orientarium Zoo Łódź

Park Miliona Świateł przy Orientarium Zoo Łódź

Orientarium Zoo Łódź zamieni się w krainę pełną magii, a to wszystko za sprawą wystawy „Magiczne zwierzęta”. Noc ożyje w sposób, który zaskoczy nawet najbardziej wymagających gości – zarówno dzieci,… więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
14.11.2024 - 02.03.2025 17:00

poniedziałek, 10 lutego 2025

Bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne z MOSiR

MOSiR Łódź serdecznie zaprasza na zajęcia sportowo -rekreacyjne organizowane na naszych obiektach. więcej

10.02.2025 - 14.02.2025 00:00

Lodowisko w Manufakturze

Lodowisko na rynku Manufaktury to jedna z ulubionych zimowych rozrywek łodzian. To tam pierwsze niepewne kroki stawiają najmłodsi, oczywiście z pomocą niezawodnego pingwinka, a zapaleni łyżwiarze… więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
10.02.2025 10:00

Warsztaty "Walentynki o smaku czekolady" w Galerii Łódzkiej

Zapraszamy na warsztaty z robienia słodkości. więcej

Galeria Łódzka (ul. Piłsudskiego 15/23)
10.02.2025 12:00

Jest lodowisko, jest zabawa w Porcie Łódź

Możecie cieszyć się zimową zabawą na naszym lodowisku, zlokalizowanym na parkingu podziemnym, niedaleko wejścia do sklepu IKEA. Lodowisko czynne jest codziennie, a bilet pozwala na jazdę bez limitu… więcej

Port Łódź (ul. Pabianicka 245)
10.02.2025 14:00

Jak się kręci filmy przyrodnicze? w Miejskiej Strefie Kultury: Teofilów

Leśne Studio Filmowe od kuchni. więcej

Miejska Strefa Kultury: Teofilów - Centrum Twórczości Lutnia (Łódź, ul. Łanowa 14)
10.02.2025 15:00

wtorek, 11 lutego 2025

 -  „Frankenstein" w Teatrze Lalek Arlekin

„Frankenstein" w Teatrze Lalek Arlekin

Ballada o przemocy - spektakl dla widzów od 12. roku życia. więcej

Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi (ul. Wólczańska 5)
11.02.2025 09:00
Kontakt