Świetlno-muzyczny show z fontannami na rynku Manufaktury

autor:

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)

10.05.2019 - 30.09.2019

Feeria barw rozświetla najdłuższą fontannę w Europie. Będące od lat wizytówką Manufaktury fontanny przeszły właśnie gruntowną modernizację – teraz strumienie wody będą nie tylko podświetlone, ale również zintegrowane z systemem nagłośnienia, dzięki temu odwiedzający centrum będą mogli wziąć udział w świetlno-muzycznym show. Premiera miała miejsce w piątek (10.05) z okazji urodzin Manufaktury. Od tej pory świetlno-muzyczne show można oglądać co wieczór.

mat. pras. Manufaktura
Zdjęcie promujące wydarzenie: Świetlno-muzyczny show z fontannami na rynku Manufaktury
3 zdjęcia
mat. pras. Manufaktura
mat. pras. Manufaktura
mat. pras. Manufaktura
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Fontanny usytuowane w południowej części rynku (wzdłuż sklepów TK Maxx i Decathlon, Media Markt oraz restauracji) zostały całkowicie zmodernizowane. Teraz strumienie wody będą sięgały od ponad dwóch do trzech metrów wysokości, będą zmieniać kształt i mienić się kolorami. Nowoczesny system pozwala nie tylko zaprogramować fontanny w wybrany trybie, ale również indywidualnie regulować wysokość i kształt strumieni. – Zarówno Łódź, jak i Manufaktura nabiera coraz większego znaczenia na turystycznej mapie Europy – mówi Monika Długosz-Łempicka, dyrektor marketingu Manufaktury. – Stąd pomysł, by odświeżyć przestrzeń rynku i jeszcze bardziej zadbać o pozytywne odczucia osób, które nas odwiedzają. Kolorowe fontanny i towarzysząca im muzyka, to tylko jeden z elementów jakie składają się na niepowtarzalny charakter i atmosferę tego miejsca.

Dzięki zintegrowaniu z systemem nagłośnienia, możliwe będzie realizowanie dynamicznych pokazów woda-światło-dźwięk. Na co dzień fontanny będą działać w dwóch programach: dziennym – bez muzyki, ale z oświetleniem i drugim, dynamicznym, gdzie główną rolę obok wody i światła grać będzie muzyka. Program pokazu powstał w oparciu o najbardziej znane przeboje muzyki rozrywkowej ostatnich lat, do których dopasowano „taniec” strumieni wody, tworząc niepowtarzalne widowisko. Na tym jednak nie koniec, w ciągu najbliższych dwóch miesięcy powstanie kolejny pokaz, tym razem w oparciu o największe przeboje muzyki filmowej.

W kwietniu zakończyły się również prace przy budowie nowej fontanny interaktywnej, z której powstania najbardziej ucieszą się dzieci. Wszystko dlatego, że po fontannie można chodzić i stopami uruchamiać strumienie wody, a także nimi sterować. Strumienie są również podświetlone, co gwarantuje świetną zabawę także po zmroku. Koszt tej inwestycji to 500 tysięcy złotych.

fot. mat. Manufaktura

Manufaktura jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Łodzi. Dzięki niej zabytkowe fabryki zostały przywrócone miastu, a na rynku dawnego imperium Izraela Poznańskiego znów zatętniło życie. Manufaktura to: muzea, kino, teatr, ćwierć tysiąca butików i sklepów, place zabaw dla najmłodszych, klub fitness, kilkadziesiąt restauracji i kawiarni. 
Jednak jej punktem centralnym jest ponad trzyhektarowy Rynek Włókniarek Łódzkich, pełniący funkcję przyjaznej przestrzeni publicznej. To tutaj organizowane są imprezy kulturalne i rozrywkowe, przyciągające zarówno łodzian, jaki i turystów. To tu najdłuższa w Europie fontanna rozświetla mrok kolorami i otula swoim szumem znakomicie zaprojektowane miejsca odpoczynku. Dająca wprost nieskończone możliwości spędzenia wolnego czasu Manufaktura znana jest w kraju i zagranicą, także dzięki licznym wyróżnieniom, przyznanym za udany projekt rewitalizacji zabytkowych obiektów pofabrycznych. Manufaktura to bijące serce Łodzi i nowe centrum miasta, w którym przestrzeń kultury i wyrafinowanej rozrywki znakomicie łączy się ze światem handlu i rekreacji.
/mat. Manufaktura/

Dodatkowe informacje:
Programy fontanny: dzienny, gdzie główną rolę obok wody odgrywa światło i wieczorny - dynamicznym, gdzie główną rolę obok wody i światła odgrywa muzyka.

Organizator: Manufaktura

Czas i miejsce: 
10 maja (piątek) - 30 września (sobota) 2019, godz. 21:30
CH Manufaktura - Rynek Włókniarek Łódzkich (wzdłuż sklepów TK Maxx i Decathlon, Media Markt oraz restauracji) 
91-071 Łódź, ul. Karskiego 5
tel. +48 (42) 664 92 89
e-mail: informacja@manufaktura.com
http://www.manufaktura.com/

Zobacz również:

piątek, 24 października 2025

Park Miliona Świateł w Orientarium ZOO Łódź

Park Miliona Świateł powraca do Łodzi! Po raz kolejny magiczna iluminacja rozświetli Orientarium Zoo Łódź, zamieniając je w bajkową krainę pełną kolorów, dźwięków i fantastycznych stworzeń. więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
24.10.2025 - 01.03.2026 17:00

niedziela, 23 listopada 2025

Lodowisko w Manufakturze

Lodowisko w Manufakturze 23 listopada przyjmie pierwszych łyżwiarzy. Na lodowej tafli o powierzchni ponad 600 mkw będzie można ślizgać się przez 7 dni w tygodniu. Lubiana atrakcja zostanie na rynku… więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
23.11.2025 - 15.02.2026 10:00

czwartek, 27 listopada 2025

"Dobre rzeczy" - świąteczny pop-up Łódź Design Festival w Manufakturze

Okres końca roku to czas obdarowywania – ale też refleksji nad tym, co naprawdę warto dawać. Wystawa pokazuje, że dobry prezent może być zarówno rzeczą, jak i gestem. więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
27.11.2025 - 16.01.2026 00:00

piątek, 28 listopada 2025

13. AŻ Festiwal | Sala Koncertowa Akademii Muzycznej

28 listopada – 20 grudnia 2025. więcej

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (ul. Żubardzka 2a)
28.11.2025 - 20.12.2025 00:00

wtorek, 2 grudnia 2025

Frytkomania, czyli wyjątkowy festiwal na Fali

W grudniu, gdy George Michael znów podaruje serce nie tej, co trzeba, w Aquaparku Fala zapanuje klimat jak na nadmorskim deptaku w środku lata – wszystko za sprawą festiwalu frytek! więcej

Aquapark FALA (Łódź al. Unii Lubelskiej 4)
02.12.2025 - 23.12.2025 09:00

wtorek, 9 grudnia 2025

Grudzień w Juniorze! w Porcie Łódź

Grudzień w Juniorze! Złap dobre chwile dla dziecka i chwilę oddechu dla siebie. więcej

Port Łódź (ul. Pabianicka 245)
09.12.2025 - 31.12.2025 14:00

poniedziałek, 15 grudnia 2025

Nieodpłatne zajęcia dla Seniorów z Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora

Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora to kolejny projekt Urzędu Miasta Łodzi, mający na celu aktywizację społeczną osób starszych w miejscu ich zamieszkania. Głównym celem projektu jest edukacja… więcej

Łódź
15.12.2025 - 19.12.2025 00:00

Bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne z MOSiR

MOSiR Łódź serdecznie zaprasza na zajęcia sportowo -rekreacyjne organizowane na naszych obiektach. więcej

Łódź
15.12.2025 - 19.12.2025 00:00

Różnorodne zajęcia z Miejską Strefą Kultury

Składamy się aż z 15 filii, tworząc sprawnie funkcjonującą instytucję o charakterze kulturalno-artystycznym. Pragniemy integrować, inspirować i aktywizować wszystkich mieszkańców Łodzi. Na potęgę! więcej

Łódź
15.12.2025 - 20.12.2025 00:00

EKO TARG w Tulipanie

Już w dniach 15-23 grud­nia, za­pra­sza­my na ko­lej­ną edy­cję wy­da­rze­nia peł­ne­go lo­kal­nych sma­ków, aro­ma­tów i eko­lo­gicz­nych in­spi­ra­cji więcej

Centrum Handlowe Tulipan (Łódź, al. Piłsudskiego 94)
15.12.2025 - 23.12.2025 09:00
Kontakt