Ukraina! 9. Festiwal Filmowy w kinie Narodowego Centrum Kultury Filmowej w EC1

autor:

EC1 - Łódź Miasto Kultury (ul. Targowa 1/3)

02.11.2024

Ukraina! 9. Festiwal Filmowy, jedyny w Polsce festiwal poświęcony filmom ukraińskim zawita do Łodzi. Filmy można obejrzeć w Kinie NCKF w EC1.

Ukraina! 9. Festiwal Filmowy w kinie Narodowego Centrum Kultury Filmowej w EC1

W październiku w Warszawie odbył się Ukraina! 9. Festiwal Filmowy, jedyny w Polsce festiwal poświęcony filmom ukraińskim. Od 2 listopada wybrane filmy festiwalowe będzie można obejrzeć również w Kinie Narodowego Centrum Kultury Filmowej w EC1.


Podczas łódzkiej edycji festiwalu zaprezentowanych zostanie 8 filmów, w tym filmy wyróżnione i nagrodzone podczas gali zamknięcia festiwalu w Warszawie. Tegoroczna edycja to emocjonująca podróż przez współczesne kino Ukrainy, które w przejmujący sposób przedstawia zarówno dramatyczne historie związane z wojną, jak i intymne portrety ludzi walczących o tożsamość i nadzieję w trudnych czasach.

W programie znajdziecie szeroki wybór filmów – od pełnometrażowych fabuł po dokumenty, które zdobyły uznanie na międzynarodowych festiwalach. Nie możecie przegapić takich tytułów, jak ukraiński kandydat do Oscara – „La Palisiada” w reżyserii Filipa Sotnyczenko, czy inspirującego dokumentu „Wszystko ma żyć” o niesamowitej sile i determinacji Anny Kurkuriny, mistrzyni świata w trójboju siłowym i aktywistki.

Festiwal odbędzie się od 2 do 7 listopada 2024 roku.

Pełen program, opis filmów oraz bilety dostępne są na stronie Narodowego Centrum Kultury Filmowej - KLIKNIJ TUTAJ

Zobacz również:

czwartek, 14 listopada 2024

 -  Park Miliona Świateł przy Orientarium Zoo Łódź

Park Miliona Świateł przy Orientarium Zoo Łódź

Orientarium Zoo Łódź zamieni się w krainę pełną magii, a to wszystko za sprawą wystawy „Magiczne zwierzęta”. Noc ożyje w sposób, który zaskoczy nawet najbardziej wymagających gości – zarówno dzieci,… więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
14.11.2024 - 02.03.2025 17:00

poniedziałek, 17 lutego 2025

"Łódzkie Rzeki – W nurtach historii" – rodzinna gra planszowa w Muzeum Fabryki!

"Łódzkie Rzeki – W nurtach historii" – rodzinna gra planszowa, która przeniesie Was w czasy przemysłowej Łodzi! więcej

Muzeum Fabryki w Łodzi (Manufaktura, ul. Drewnowska 58)
17.02.2025 - 02.03.2025 00:00

Ferie w mieście? Manufaktura ma na to plan!

Uczniowie z Łodzi i okolic już niedługo będą mogli cieszyć się zasłużoną przerwą zimową – ferie w naszym województwie potrwają od 17 lutego do 2 marca. Dla tych, którzy pozostają w mieście, najemcy… więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
17.02.2025 - 02.03.2025 00:00

niedziela, 2 marca 2025

Wyzwanie zimowe w BaseStack'u!

Gotowy na ekscytujące wyzwania? Podczas zimowego wyzwania w BaseStack każdego dnia do wykonania jest nowa misja! więcej

Centrum Gamingowe BaseStack Łódź (ul. Rewolucji 1905 roku 45)
02.03.2025 10:00

Maskarada u Poznańskiego – Karnawałowa Gra Muzealna w Muzeum Fabryki

Muzeum Fabryki w Manufakturze zaprasza na karnawałową grę muzealną, łączącą historię z detektywistycznym wyzwaniem. więcej

Muzeum Fabryki w Łodzi (Manufaktura, ul. Drewnowska 58)
02.03.2025 10:00
 -  Warsztaty dla najnajów w Teatrze Lalek Arlekin - kolor pomarańczowy

Warsztaty dla najnajów w Teatrze Lalek Arlekin - kolor pomarańczowy

Warsztaty dla dzieci od 6. do 24. miesiąca życia. więcej

Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi (ul. Wólczańska 5)
02.03.2025 10:00

Jest lodowisko, jest zabawa w Porcie Łódź

Możecie cieszyć się zimową zabawą na naszym lodowisku, zlokalizowanym na parkingu podziemnym, niedaleko wejścia do sklepu IKEA. Lodowisko czynne jest codziennie, a bilet pozwala na jazdę bez limitu… więcej

Port Łódź (ul. Pabianicka 245)
02.03.2025 10:00

Piracka przygoda - warsztaty dla dzieci w Hampton by Hilton Łódź City Centre

Zapraszamy na piracką przygodę. więcej

Hampton by Hilton Łódź City Center (ul. Piotrkowska 157)
02.03.2025 10:00
Kontakt