Warsztat "Przestrzeń połączona - co nas łączy"

autor:

24.09.2021

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi zaprasza seniorów w piątek, 24 września 2021 r. o godz. 11.00 do Galerii Willa na warsztat plastyczny pt. PRZESTRZEŃ POŁĄCZONA - CO NAS ŁĄCZY towarzyszący wystawie Spotkania i spojrzenia: Lyon w Łodzi / Rencontres et regards: Lyon à Lodz czynnej w Galerii Willa do 26 września br. Trwają zapisy.

fot. Miejska Galeria Sztuki w Łodzi
Miejska Galeria Sztuki w Łodzi zaprasza w piątek, 24 września 2021 r. o g. 11.00 do Galerii Willa na warsztat plastyczny pt. PRZESTRZEŃ POŁĄCZONA - CO NAS ŁĄCZY towarzyszący wystawie Spotkania i spojrzenia: Lyon w Łodzi / Rencontres et regards: Lyon à Lodz

Warsztat dedykowany jest seniorom, ale zapraszamy również osoby dorosłe, które są otwarte i gotowe na rozwijanie swoich artystycznych pasji czy realizowanie pragnień.
Uczestnicy warsztatów staną się twórcami, którzy, przy użyciu różnorodnych narzędzi plastycznych, opowiedzą o swoich spostrzeżeniach, skojarzeniach, interpretacjach oraz emocjach związanych z korelacją miast partnerskich: Lyonu i Łodzi. Warsztat ma rozbudzić kreatywne myślenie, rozwinąć zainteresowania i uzdolnienia plastyczne, stwarzając tym samym możliwość wyrażania siebie poprzez sztukę.

Warsztat będzie składał się z dwóch części:
CZĘŚĆ I: wstęp teoretyczny poprowadzi kurator wystawy, Andrzej Skórka, który opowie o Lyonie – historii i architekturze oraz o jego mieszkańcach, a także o spostrzeżeniach i impresjach łączących Lyon i Łódź. Podsumowaniem tej części będzie wspólna dyskusja dotycząca podobieństw życia w obu miastach.
CZĘŚĆ II: zajęcia praktyczne poprowadzi Aleksandra Mazurkiewicz. Będą one podsumowaniem wiedzy i informacji zdobytych w trakcie części teoretycznej.
Zadaniem uczestników będzie stworzenie kolażu (na specjalnie przygotowanej planszy), który będzie wyrażał związki i skojarzenia pomiędzy Lyonem a Łodzią oraz będzie odzwierciedlał wyobrażenia i historie żyjących tam ludzi.
Do dyspozycji uczestników będą ulotki, foldery, gazety, pocztówki, mapy i publikacje dotyczące obu miast, oraz inne niezbędne narzędzia pomocne do stworzenia dzieła.
Po wykonaniu kolażu każda z grup uczestników uda się na ekspozycję prezentowanych w Galerii Willa prac. Następnie wszyscy zostaną poproszeni o wkomponowanie słów w powstały kolaż, które będą obrazować ich wrażenia i emocje związane z odbiorem prac wyeksponowanych na wystawie.

Czas trwania warsztatu: ok. 3 godziny
Liczba uczestników: do 20 osób (5 grup po 4 osoby)
Wstęp: 8 zł/osoba

Obowiązują zapisy do dnia 23 września 2021
Tel.: 42 6327995 lub willa@mgslodz.pl

Zobacz również:

czwartek, 27 listopada 2025

"Dobre rzeczy" - świąteczny pop-up Łódź Design Festival w Manufakturze

Okres końca roku to czas obdarowywania – ale też refleksji nad tym, co naprawdę warto dawać. Wystawa pokazuje, że dobry prezent może być zarówno rzeczą, jak i gestem. więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
27.11.2025 - 16.01.2026 00:00

czwartek, 1 stycznia 2026

Park Miliona Świateł w Orientarium ZOO Łódź

Park Miliona Świateł powraca do Łodzi! Po raz kolejny magiczna iluminacja rozświetli Orientarium Zoo Łódź, zamieniając je w bajkową krainę pełną kolorów, dźwięków i fantastycznych stworzeń. więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
01.01.2026 - 01.03.2026 17:00

piątek, 2 stycznia 2026

Lodowisko w Manufakturze

Lodowisko w Manufakturze 23 listopada przyjmie pierwszych łyżwiarzy. Na lodowej tafli o powierzchni ponad 600 mkw będzie można ślizgać się przez 7 dni w tygodniu. Lubiana atrakcja zostanie na rynku… więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
02.01.2026 - 15.02.2026 10:00

poniedziałek, 12 stycznia 2026

Bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne z MOSiR

MOSiR Łódź serdecznie zaprasza na zajęcia sportowo -rekreacyjne organizowane na naszych obiektach. więcej

Łódź
12.01.2026 - 16.01.2026 00:00

Nieodpłatne zajęcia dla Seniorów z Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora

Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora to kolejny projekt Urzędu Miasta Łodzi, mający na celu aktywizację społeczną osób starszych w miejscu ich zamieszkania. Głównym celem projektu jest edukacja… więcej

Łódź
12.01.2026 - 16.01.2026 00:00

Różnorodne zajęcia z Miejską Strefą Kultury

Składamy się aż z 15 filii, tworząc sprawnie funkcjonującą instytucję o charakterze kulturalno-artystycznym. Pragniemy integrować, inspirować i aktywizować wszystkich mieszkańców Łodzi. Na potęgę! więcej

Łódź
12.01.2026 - 16.01.2026 00:00

wtorek, 13 stycznia 2026

„Złota rybka" w Teatrze Lalek Arlekin

Spektakl teatralny dla widzów od 3. roku życia. więcej

Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi (ul. Wólczańska 5)
13.01.2026 09:00

Szafa pana Perraulta w Teatrze Muzycznym

Kot w butach, Śpiąca królewna, Czerwony kapturek, Kopciuszek – te i inne piękne bajki Charles`a Perraulta zaliczane są do kanonu literatury dziecięcej. Niezwykłe postacie z tych opowieści wprowadzają… więcej

Teatr Muzyczny w Łodzi (ul. Północna 47/51)
13.01.2026 09:15

"Przygody Psotnego Szewczyka" w Teatrze Piccolo

ZIMOWE FERIE W PICCOLO - Spektakl dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych. więcej

Teatr Piccolo (Łódź, ul. Tuwima 34)
13.01.2026 10:00
Spektakl „Tylko jeden dzień", fot. Marcin Nowak -  Spektakl „Tylko jeden dzień", fot. Marcin Nowak

Spektakl „Tylko jeden dzień” w Teatrze Jaracza

Zapraszamy na spektakl dla widzów od 6 do 106 lat. więcej

Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi (ul. Jaracza 27)
13.01.2026 10:00
Kontakt