Święto Brygady w Manufakturze

autor:

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)

12.04.2025

Przyjdź Mamo na Przysięgę, czyli Święto Brygady w Manufakturze

W sobotę, 12 kwietnia, na rynku Manufaktury odbędzie się Święto Brygady organizowane przez 9. Łódzką Brygadę Obrony Terytorialnej. Wydarzenie rozpocznie uroczysta przysięga wojskowa 64 nowo wcielonych żołnierzy. Na uczestników czekać będą także dodatkowe atrakcje, w tym pokazy sprzętu wojskowego.

Wydarzenie rozpocznie się uroczystą przysięgą wojskową 62 żołnierzy, którzy ukończyli szesnastodniowe szkolenie podstawowe. W godzinach 12:00–15:00 na rynku Manufaktury dostępne będą liczne atrakcje, w tym prezentacja sprzętu wojskowego 9. Łódzkiej Brygady OT, Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi, Centrum Rozpoznania Osobowego oraz 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Będzie również możliwość zapoznania się z wyposażeniem żołnierza lekkiej piechoty, bronią strzelecką, systemami łączności, a także z bezzałogowymi statkami powietrznymi. Ponadto przewidziano stanowisko poświęcone medycynie pola walki oraz serwowanie wojskowej grochówki dla uczestników i żołnierzy.

To dla nas szczególnie ważne wydarzenie, dlatego jako miejsce obchodów Święta Brygady wybraliśmy znaną i cenioną przez łodzian Manufakturę, która doskonale wpisuje się w podniosły charakter tej uroczystościmówi starszy podoficer dowództwa 93. blp, st. chor. sztab. Paweł Kałdoński, 9. ŁBOT. – Zależy nam, aby jak najwięcej mieszkańców Łodzi mogło poznać codzienną pracę żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, dlatego zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania – dodaje.

W wydarzeniu wezmą udział m.in. Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Marszałek Województwa Łódzkiego Joanna Skrzydlewska, Wojewoda Łódzki Dorota Ryl, dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, zaproszeni przedstawiciele służb mundurowych współpracujących na co dzień z 9. ŁBOT, rodziny żołnierzy składających przysięgę na sztandar oraz mieszkańcy regionu.

12.04 (sobota), godz. 12:00–15:00, Rynek Manufaktury


Więcej informacji

Manufaktura

Zobacz również:

czwartek, 1 stycznia 2026

Park Miliona Świateł w Orientarium ZOO Łódź

Park Miliona Świateł powraca do Łodzi! Po raz kolejny magiczna iluminacja rozświetli Orientarium Zoo Łódź, zamieniając je w bajkową krainę pełną kolorów, dźwięków i fantastycznych stworzeń. więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
01.01.2026 - 01.03.2026 17:00

piątek, 2 stycznia 2026

Lodowisko w Manufakturze

Lodowisko w Manufakturze 23 listopada przyjmie pierwszych łyżwiarzy. Na lodowej tafli o powierzchni ponad 600 mkw będzie można ślizgać się przez 7 dni w tygodniu. Lubiana atrakcja zostanie na rynku… więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
02.01.2026 - 15.02.2026 10:00

poniedziałek, 19 stycznia 2026

Bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne z MOSiR

MOSiR Łódź serdecznie zaprasza na zajęcia sportowo -rekreacyjne organizowane na naszych obiektach. więcej

Łódź
19.01.2026 - 23.01.2026 00:00

Nieodpłatne zajęcia dla Seniorów z Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora

Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora to kolejny projekt Urzędu Miasta Łodzi, mający na celu aktywizację społeczną osób starszych w miejscu ich zamieszkania. Głównym celem projektu jest edukacja… więcej

Łódź
19.01.2026 - 23.01.2026 00:00

Różnorodne zajęcia z Miejską Strefą Kultury

Składamy się aż z 15 filii, tworząc sprawnie funkcjonującą instytucję o charakterze kulturalno-artystycznym. Pragniemy integrować, inspirować i aktywizować wszystkich mieszkańców Łodzi. Na potęgę! więcej

Łódź
19.01.2026 - 23.01.2026 00:00

Budka Dobroczynności – Pomoc dla samotnej babci na OFF Piotrkowska

Do końca stycznia zapraszamy Was do Budki Dobroczynności na OFF Piotrkowska, więcej

OFF Piotrkowska (Łódź, ul. Piotrkowska 138/140)
19.01.2026 - 31.01.2026 10:00

wtorek, 20 stycznia 2026

"Mała syrenka" w Teatrze Lalek Arlekin

Zapraszamy na spektakl "Mała syrenka" do Teatru Lalek Arlekin! więcej

Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi (ul. Wólczańska 5)
20.01.2026 09:00

Bezpłatne oprowadzania z edukatorami i stoisko edukacyjne! w ZOO Orientarium Łódź

Pokazowe karmienia, spotkania z edukatorami i zwierzęta… na wyciągnięcie ręki! więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
20.01.2026 10:00

Wtorki dla Seniora w Kinie NCKF EC1

Wracają Wtorki dla Seniora w kinie NCKF! więcej

EC1 - Łódź Miasto Kultury (ul. Targowa 1/3)
20.01.2026 11:00

"Mała syrenka" w Teatrze Lalek Arlekin

Zapraszamy na spektakl "Mała syrenka" do Teatru Lalek Arlekin! więcej

Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi (ul. Wólczańska 5)
20.01.2026 11:30
Kontakt