Wystawa "Moja Ziemia Obiecana" + warsztaty

autor:

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)

01.04.2017 - 02.04.2017

Joanna Łabeńska, łódzka fotografka, przewodniczka i pasjonatka miasta zaprezentuje swoją wystawę „Moja Ziemia Obiecana”, a także poprowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci. Tematem przewodnim będzie włókiennicza historia Łodzi.

Wystawie „Moja Ziemia Obiecana”, którą aktualnie można oglądać w Galerii Sztuki Parku Kulturowego Miasto Tkaczy w Zgierzu, to zbiór artystycznych fotografii tkanin łodzianki Joanny Łabeńskiej. W ten nieoczywisty, urzekający i tajemniczy sposób, artystka interpretuje tradycje włókiennicze Łodzi. Joanna Łabeńska z wykształcenia jest ekonomistką oraz inżynierem systemów informatycznych, a także dyplomowanym fotografem. Zdecydowała się jednak podążyć za pasją – podróżami i sztuką, jako pilot i przewodnik wycieczek.

Artystka uwielbia też pracę z dziećmi – właśnie z myślą o najmłodszych przygotowała serię warsztatów plastycznych, podczas których dzieci zapoznają się z różnymi rodzajami tkanin i w kreatywny sposób stworzą z nich małe dzieła sztuki.

W sobotę (1.04) warsztaty zaplanowano o godz. 14 w rotundzie galerii handlowej Manufaktury, a o godz. 17 – konkurs wiedzy o Łodzi, w którym do wygrania będą materiały o naszym mieście.

W niedzielę (2.04) artystka przeniesie się do małej rotundy (w okolicy sklepu Leroy Merlin), gdzie o godz. 12 rozpocznie warsztat, który będzie jednocześnie opowieścią o łódzkich fortunach przełomu XIX i XX wieku. - Warsztat nie ma ściśle określonego scenariusza. Jestem zawsze otwarta na małych uczestników, wsłuchuję się w ich pomysły i podążam za nimi, dlatego zawsze na zajęciach jest dużo improwizacji - przekonuje Joanna Łabeńska. Drugą turę niedzielnych warsztatów zaplanowano o godz. 14, również w małej rotundzie.

Ale to nie koniec atrakcji – przez cały weekend będzie można oglądać wystawę fotografii tkanin „Moja Ziemia Obiecana” – część zdjęć będzie eksponowane w rotundzie, a część w Muzeum Fabryki. Tam trafią również inne „tkackie” eksponaty, m.in. wrzeciono, krosna, kołowrotki. W sobotę oraz w niedzielę o godz. 13 i 16 będzie można wziąć udział w oprowadzaniu połączonym z mini warsztatami, w których uczestnicy dowiedzą się m.in. jak nakręcić nitkę na wrzeciono.

Zobacz również:

czwartek, 14 listopada 2024

 -  Park Miliona Świateł przy Orientarium Zoo Łódź

Park Miliona Świateł przy Orientarium Zoo Łódź

Orientarium Zoo Łódź zamieni się w krainę pełną magii, a to wszystko za sprawą wystawy „Magiczne zwierzęta”. Noc ożyje w sposób, który zaskoczy nawet najbardziej wymagających gości – zarówno dzieci,… więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
14.11.2024 - 02.03.2025 17:00

poniedziałek, 10 lutego 2025

Bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne z MOSiR

MOSiR Łódź serdecznie zaprasza na zajęcia sportowo -rekreacyjne organizowane na naszych obiektach. więcej

10.02.2025 - 14.02.2025 00:00

czwartek, 13 lutego 2025

 -  „Frankenstein" w Teatrze Lalek Arlekin

„Frankenstein" w Teatrze Lalek Arlekin

Ballada o przemocy - spektakl dla widzów od 12. roku życia. więcej

Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi (ul. Wólczańska 5)
13.02.2025 09:00
 -  Plakat do spektaklu "Brzydkie kaczątko"

"Księga dżungli" w Teatrze Pinokio w Łodzi

Na podstawie tekstu Rudyarda Kiplinga w tłumaczeniu Andrzeja Polkowskiego. więcej

Teatr Pinokio w Łodzi (ul. Sienkiewicza 75/77)
13.02.2025 09:00

Lodowisko w Manufakturze

Lodowisko na rynku Manufaktury to jedna z ulubionych zimowych rozrywek łodzian. To tam pierwsze niepewne kroki stawiają najmłodsi, oczywiście z pomocą niezawodnego pingwinka, a zapaleni łyżwiarze… więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
13.02.2025 10:00
 -  „Frankenstein" w Teatrze Lalek Arlekin

„Frankenstein" w Teatrze Lalek Arlekin

Ballada o przemocy - spektakl dla widzów od 12. roku życia. więcej

Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi (ul. Wólczańska 5)
13.02.2025 11:30

Kurs bezpieczeństwa osobistego dla seniorów z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

Zapraszamy seniorów na praktyczny kurs bezpieczeństwa osobistego, który pomoże w radzeniu sobie z zagrożeniami współczesnego świata. więcej

Lodowisko Bombonierka (Łódź, ul. Stefanowskiego 28)
13.02.2025 12:00
Kontakt