Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego

16.05.2020

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi w ramach cyklu imprez online zaprasza na szkolną stronę, na której obejrzeć będzie można: filmy, prezentacje, fotogalerie, zdjęcia z wystaw artystycznych realizowanych w szkole oraz krótkie opisy działań, projektów z życia codziennego artystycznych pracowni.

Między innymi będą prezentowane następujące projekty:


Projekt ZAWÓD PLASTYK, który kierowany jest do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych działających w województwie łódzkim. Proponujemy w nim nieodpłatne spotkania tematyczne w zakresie zawodoznawstwa, prezentujące obszar działania dyplomowanego plastyka. Opis już odbytych spotkań i harmonogram oferowanych działań znajduje się w zakładce ZAWÓD PLASTYK na stronie szkoły. W czasie nocnego spaceru będzie można przeczytać więcej na temat tego działania.

Kolejny projekt - JANKO PLASTYKANT - to kierowany do młodych, uzdolnionych uczniów naszego województwa cykl warsztatów artystycznych. Również w czasie spaceru uchylimy rąbka tajemnicy i opowiemy o jego przebiegu.

Szkoła w bieżącym roku odchodzi 75-lecie istnienia. Pierwszym wydarzeniem z cyklu działań w ramach obchodów urodzinowych szkoły była wystawa czynnych pedagogów – nauczycieli artystów, pracujących w naszej szkole oraz ambasadorów – absolwentów, uznanych osobowości artystycznych naszego województwa. Między innymi można było oglądać prace byłego rektora ASP – Jerzego Trelińskiego, obecnego dziekana wydziału rysunku i malarstwa - Zbigniewa Purczyńskiego i wielu innych. Naszą wystawę „Ambasadorzy i pedagodzy Łódzkiego Plastyka” wzbogacił również swoimi pracami sam Józef Panfil - znany współcześnie łódzki malarz. Fotorelacja z wystawy również znajdzie się na planie wirtualnego spaceru. Zaprezentowane zostaną również fotorelacje z galerii szkolnych, gdzie w odpowiedniej oprawie prezentują się prace naszych obecnych uczniów.

Na zakończenie do obejrzenia będzie plik filmowy – lipdub, na którym będzie można obejrzeć szkołę sprzed 5 lat. Oglądający będzie mógł zatem wychwycić zmiany zachodzące w przestrzeni szkolnej i porównać, jak wyglądała szkoła wcześniej, a jak wygląda dzisiaj. Poza zmieniającym się wyglądem szkolnych pomieszczeń – szkolny duch artystyczny pozostaje niezmienny.

Ten szalony, artystyczny pełen kreatywnych pomysłów klimat Łódzkiego Plastyka chcemy zaprezentować spacerowiczom.

Zobacz również:

czwartek, 1 stycznia 2026

Park Miliona Świateł w Orientarium ZOO Łódź

Park Miliona Świateł powraca do Łodzi! Po raz kolejny magiczna iluminacja rozświetli Orientarium Zoo Łódź, zamieniając je w bajkową krainę pełną kolorów, dźwięków i fantastycznych stworzeń. więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
01.01.2026 - 01.03.2026 17:00

poniedziałek, 19 stycznia 2026

Ferie zimowe w Hopa Lupa | Nowa Sukcesja

Szukasz pomysłu na aktywne i pełne emocji ferie dla Twojego dziecka? więcej

Nowa Sukcesja (Łódź, al. Politechniki 1)
19.01.2026 - 01.03.2026 10:00

niedziela, 1 marca 2026

Memoriał Marii Olszewskiej - Lodowisko Bombonierka

Organizacja zawodów międzynarodowych w Łodzi to było jedno z marzeń Marii Olszewskiej. Trenerki, której imieniem nazwano lodowisko Bombonierka. więcej

Lodowisko Bombonierka (Łódź, ul. Stefanowskiego 28)
01.03.2026 07:45

„Roślinny obraz” – wyjątkowe warsztaty tworzenia żywego obrazu w ZOO Orientarium Łódź

„Roślinny obraz” – wyjątkowe warsztaty tworzenia żywego obrazu. więcej

Orientarium ZOO Łódź (ul. Konstantynowska 8/10)
01.03.2026 09:30

Festiwal Modelarstwa i Fantastyki w Łódzkim Centrum Wydarzeń

Tu mała skala robi wielkie wrażenie. Po raz pierwszy w Łodzi - Festiwal Modelarstwa i Fantastyki! więcej

Łódzkie Centrum Wydarzeń (ul. Zachodnia 54/56)
01.03.2026 10:00

I Bieg Pamięci Stanisława Sojczyńskiego "Warszyca" na Brusie

Zapraszamy na I Bieg Pamięci Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”! więcej

Brus (Łódź)
01.03.2026 12:00

"Skarb Kapitana Haka" w Teatrze Piccolo

Na redzie niewielkiego portu w Indiach stoi opuszczony galeon. Na pokład statku wchodzi dama z Polski, Wanda Kowalska, pragnąca wynająć go w daleką, pełną tajemnic podróż. więcej

Teatr Piccolo (Łódź, ul. Tuwima 34)
01.03.2026 12:30
Kontakt