Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

Pamiętać, rozumieć, działać – to trzy zasady, którymi kieruje się powstałe w 2011 roku Centrum Dialogu im. Marka Edelmana - instytucja, która zajmuje się pamięcią, historią i tożsamością miasta.

Widok na nowoczesny budynek w ciemnoszarych barwach. Przy wejściu do budynku na elewacji znajduje się przeszklenie. Przed budynkiem zadbany trawnik.
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, fot. lodz.travel

Podstawowym celem Centrum jest prowadzenie działalności edukacyjno-kulturalnej, popularyzowanie dorobku różnych kultur, promowanie wielokulturowego dziedzictwa Łodzi, ze szczególnym uwzględnieniem kultury żydowskiej. Upowszechnianie idei tolerancji i przeciwdziałanie przejawom rasizmu i ksenofobii.

Centrum Dialogu prowadzi wykłady, warsztaty i spacery, organizuje pikniki tematyczne, projekcje filmowe, obchody oraz recitale.  Wspólną ideą wszystkich działań jest podkreślanie szacunku dla ludzi o odmiennych światopoglądach, pochodzeniu i kulturze.

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi mieści się w pięknym, nowoczesnym budynku zlokalizowanym w Parku Ocalałych - wyjątkowym miejscu, gdzie przeszłość łączy się z teraźniejszością.
Bryła budynku to 3 części rozdzielone szklanymi podziałami, które – podobnie jak otoczenie - mają symboliczne znaczenie, odnoszą się do przeszłości, którą symbolizuje użycie kamienia, teraźniejszości otaczającej budynek zieleni i przyszłości - wodą w oczkach wodnych i fontannach. Obiekt powstał w 2013 roku.

Dookoła budynku dominuje zieleń (głównie trawy i rośliny sucholubne) wkomponowana wśród różnej wielkości kamieni i głazów.

Kontakt
tel. +48 42 636 38 21
e-mail: biuro@centrumdialogu.com

Polecane aktualności

Pofabryczne odnowione budynki z charakterystycznej czerwonej cegły

Fabryka Sztuki

BPiNM

Fabryka Sztuki to przestrzeń dla różnych dziedzin twórczości kulturalnej. Mieści się w… więcej

Na zdjęciu willowy jasny budynek w stylu secesyjnym. Do wejścia budynku prowadzi ozdobna kłuta czarna brama. Dach budynku pokryty czerwoną dachówką.

Miejska Galeria Sztuki

BPiNM

Łódź to miasto sztuki nowoczesnej. Władysław Strzemiński, Katarzyna Kobro, bracia Hirszenbergowie -… więcej

Na zdjęciu kilka różnych nagich lalek typu Barbie złączonych ze sobą sznurkiem w wygiętych pozach.

Akademickie Centrum Designu

BPiNM

Akademia Sztuk Pięknych zmodernizowała dawną szkołę, zamieniając ją w Akademickie Centrum Designu.… więcej

Dzieci siedzące przy stoliku, klejące różne wycinanki z papieru.

Miejska Strefa Kultury

BPiNM

Oderwij się od codzienności i przeżyj przygodę w Miejskiej Strefie Kultury! Tam każdy, niezależnie… więcej

Na zdjęciu na pierwszym planie staw obok Muzeum Włókiennictwa. W odbiciu wody odbija się biały budynek Białej Fabryki, którą widać po drugiej stronie stawu.

Muzea w Łodzi

BPiNM

W Łodzi znajduje się ponad 20 muzeów! Każde z nich jest warte odwiedzenia, ponieważ skupia się na… więcej

Kontakt