EC1 nakręca na wycieczki rowerowe

autor:

Stary Rynek w Łodzi

25.05.2024

Centrum Nauki i Techniki EC1 razem z Zieloną Łodzią zapraszają na pierwszą w tym sezonie wycieczkę rowerową w ramach cyklu EC1 nakręca.

EC1 nakręca to nazwa wycieczek rowerowych organizowanych wspólnie przez EC1 i Zieloną Łódź.
Wycieczki odbywają się w sezonie letnim, w soboty lub niedziele. Skierowane są do miłośników dwóch kółek, którzy chcą poznać Łódź i jej okolice. 

Pierwsza w tym sezonie wycieczka „Zielony wschód Łodzi" udowodni nam, że i w Łodzi są góry! Dlatego trasa będzie obfitowała w liczne podjazdy pod wzniesienia. Te niedogodności na szczęście zrekompensują nam piękne widoki. Spojrzymy na panoramę Łodzi z Górki Rogowskiej. Czy zdobędziemy najwyższe wzniesienie na terenie Parku Krajobrazowego, czyli Wzgórze Radary? Odwiedzimy najstarszy żuraw studzienny w Łodzi oraz malownicze osiedle Stoki. Dowiemy się gdzie powstanie miejska farma fotowoltaiczna. Koniec wycieczki zaplanowany jest w EC1 Łódź.

Czas trwania wycieczki ok. 4,5 godz., dystans ok. 22 km, trudność średnia

Punkty na trasie:
11:00 Stary Rynek (start) – Rogowska Góra – Wzgórze Radary – żuraw studzienny przy ul. Beskidzkiej – ul. Brzezińska/Olkuska (przyszła farma fotowoltaiczna) – osiedle Stoki (osiedle Towarzystwa Robotniczego „TOR”, Park im. M. Zaruskiego), ul. Pomorska – EC1 (meta)

Udział w wycieczce jest bezpłatny.


Link do wydarzenia

Grupa na Facebooku

Daty i trasy kolejnych wycieczek na stronie

Brak wydarzeń dla wybranych kryteriów
Kontakt