19. Urodziny Manufaktury

  • kategoria:
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Dla seniorów
  • Gastronomia
  • Imprezy i koncerty
  • Kultura i sztuka
autor:

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)

17.05.2025 - 18.05.2025

W tym roku Manufaktura żegna się z nastoletniością i z tej okazji zaprasza do wspólnego świętowania! Zaplanowaliśmy wystawy, koncerty, animacje i atrakcje dla dzieci a tegoroczne obchody urodzin Manufaktury zaplanowaliśmy w dwóch odsłonach.

Sobota to koncertowy dzień z Motosercem i Radiem Zet. Motocykliści i Strażacy zapewnią niebywałą ilość atrakcji na rynku Manufaktury – będą strażackie wozy bojowo-gaśniczo, wspinaczka, speleo, konkursy z nagrodami, turnieje, zawody, animacje, dmuchańce. Ideą Motoserca jest zbiórka krwi organizowana od niemal 20 lat w Manufakturze na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach, dlatego na rynku staną dwa krwiobusy.
Na scenie w ciągu dnia zagrają Bodzisy, Amok i Damian Ukeje, a po paradzie motocyklowej o g. 18.00 na wielkiej urodzinowej scenie wystąpią  Mortalcio, Afromental, Ira i Nocny Kochanek.
 
W rotundzie galerii handlowej na dzieci czekają bohaterowie filmu SONIC i strefa zręcznościowa dla wszystkich, którzy chcą być szybcy jak Sonic!
 
Piątek i Niedziela, to Ziemia Obiecana – wraz Kantorem Sztuki zapraszamy na niezwykłą wystawę niepublikowanych wcześniej zdjęć Pani Renaty Pajchel z planu filmu "Ziemia obiecana". Wernisaż będzie miał miejsce w hotelu Andels’ by Vienna House o g. 18.00, a następnie wystawę będzie można oglądać na rynku Manufaktury przy dźwiękach krosien. O 19.00 zapraszamy na plenerowy pokaz filmu „Ziemia Obiecana” na Rynku, z żywym komentarzem łódzkiej przewodniczki, Justyny Tomaszewskiej.
W niedzielę o g. 12.00 na rynku Manufaktury będzie miał miejsce koncert zespołu Grohmann Orchestra, po którym zapraszamy na jednodniową wystawę prac Rafała Olbińskiego w ManuArte.
O godzinie 16.00 na uroczyste otwarcie apartamentu Ziemia Obiecana w hotelu Andel`s zaprasza Andrzej Seweryn, który następnie we foyer hotelu Andel` będzie podpisywał książkę z fotosami Renaty Pajchel.
 
Szyjemy najlepsze imprezy!


Więcej informacji

Manufaktura

Brak wydarzeń dla wybranych kryteriów
Kontakt