— W ciągu 4 lat udało się stworzyć firmę o wartości 17 mln zł. Jesteśmy tuż po ofercie publicznej naszych akcji o wartości 2,5 mln zł, które chcemy przeznaczyć na zwiększenie stanów magazynowych, powiększenie załogi oraz rozwój naszego sklepu internetowego www.kubotastore.pl. Naturalną konsekwencją emisji akcji jest wejście spółki na rynek NewConnect, co pewnie nastąpi na początku 2022 r. — mówi Alina Sztoch, wspólniczka i dyrektor operacyjny spółki.
Kubota to marka społecznie zaangażowana. Jest oficjalnym partnerem kobiecej drużyny siatkarskiej ŁKS Commercecon, drużyny rugby Budowlanych SA oraz KS Olimp, najbardziej utytułowanego w Polsce klubu karate. Działa też charytatywnie, wspierając m.in. PCK, WOŚP, Fundację DKMS czy Monar. Część zysków ze sprzedaży specjalnej linii tęczowych klapków przekazuje organizacji Kampania Przeciw Homofobii, walczącej z dyskryminacją osób LGBT+.
Konkurs "Zdejmij klapki z oczu"
Nową inicjatywą firmy jest konkurs „Zdejmij klapki z oczu” pod patronatem Urzędu Miasta Łodzi i pełnomocniczki prezydenta miasta ds. równego traktowania, skierowany do uczniów i uczennic łódzkich szkół ponadpodstawowych. Polega na zaprojektowaniu klapek symbolizujących równość oraz solidarność z osobami LGBTQ+.
— Kubota te klapki wyprodukuje, a 5% zysków z ich sprzedaży przekaże na wsparcie stowarzyszenia Fabryka Równości — mówi Agnieszka Łuczak, pełnomocniczka Prezydenta Miasta ds. Równego Traktowania.
W dniach 8–14 października na fanpage'u Kuboty na Facebooku będzie można głosować na trzy projekty wybrane przez jury z nadesłanych na konkurs prac. Zwycięży ten, który zyska największe uznanie internautów.
Z ogólnopolskiego badania wynika, że 90% procent uczniów wie przynajmniej o jednej osobie LGBT w szkole. 78% młodych ludzi dostrzega w swoim środowisku szkolnym symbole przypisywane społeczności LGBT. 55% uważa, że szkoła nie powinna mieć nic przeciwko temu, by poloneza na studniówce tańczyły pary tej samej płci.