Festiwal wraca do korzeni – iluminacji, instalacji i mappingów na budynkach, jednak w trosce o bezpieczeństwo podziwiających tegoroczne atrakcje będą bardziej rozproszone, a część będzie transmitowana online. Centrum LMF 2021 będzie jak zawsze ul. Piotrkowska i przyległości: park im. Sienkiewicza, park im. Staszica oraz Nowe Centrum Łodzi, jednak festiwal rozciągnie się także poza tereny ścisłego centrum.
Nowa lokalizacja
— W tym roku spotkamy się w zupełnie nowej lokalizacji festiwalowej – przy rondzie Solidarności, nad którym góruje monumentalny kościół pw. św. Teresy i Jana Bosko. Zaplanowaliśmy tam niesamowite widowisko, łączące światło, kolor, dźwięk i taniec. Mapping wyświetlany na świątyni wzbogaci taneczny spektakl na żywo — mówi Beata Konieczniak, twórczyni i dyrektor artystyczny Light.Move.Festival.
Nowe kategorie
Tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu będą „Połączenia”. LMF chce eksplorować zagadnienie miejsca człowieka w nowoczesnym świecie oraz więzi, jakie tworzy, zarówno z innymi ludźmi, jak i środowiskiem, przestrzenią czy światem cyfrowym. Zadebiutują nowe kategorie festiwalu: LMF EDU, która umożliwi uczestnikom spotkania z inspirującymi mówcami i specjalistami w dziedzinie architektury, urbanistyki, nowych technologii i designu, oraz LMF FILM – kino festiwalowe prezentujące filmy dokumentalne poruszające temat nowych technologii i psychologii. W każdym z nich wystąpi element spotkań, zmiany, namysłu nad współczesnym światem i kondycją człowieka. Sekcje LMF EDU oraz LMF FILM odbywać się będą w zabytkowej Hali Maszyn łódzkiego EC1, które dołączyło w tym roku do grona partnerów Festiwalu Świata.