Obronili drugie miejsce

W najciekawszym meczu 19. kolejki grupy B 2. ligi koszykarzy drugi w tabeli ŁKS AZS UŁ SG wygrał w Łodzi z trzecim AZS UMCS Lublin. Przed tym spotkaniem obie drużyny miały po 30 punktów – o jeden mniej od prowadzącego w rozgrywkach Synteksu Księżak Łowicz.

W Pałacu Sportu przy ul. ks. Skorupki podopieczni Piotra Zycha zgotowali swoim sympatykom prawdziwy horror, ale z happy endem. Co prawda po pierwszej kwarcie łodzianie prowadzili 24:22, ale po dwóch kolejnych tracili do rywali 13 punktów (50:63). W ostatniej odsłonie zaczęli jednak odrabiać straty. Na minutę i 13 sekund przed końcem meczu doprowadzili do remisu 74:74, a chwilę później wyszli na prowadzenie 76:74. Do końca meczu rywale nie zdobyli już żadnego punktu, a łodzianie do swojego dorobku dorzucili jeszcze trzy oczka, wygrywając mecz 79:74.

ŁKS AZS UŁ SG Łódź – AZS UMCS Lublin 79:74 (24:22, 14:27, 12:14, 29:11). Punkty dla ŁKS AZS UŁ SG: Bartłomiej Bartoszewicz 23, Arkadiusz Świt 16, Maciej Kochaniak 14, Patryk Wal 8, Kacper Dominiak 8, Marcin Kuczmera 5, Jacek Gwardecki 3, Bartłomiej Dróżdż 2, Łukasz Sil 0.

W tabeli grupy B 2. ligi prowadzi Syntex Księżak (33 pkt.), przed ŁKS AZS UŁ SG (32) i AZS UMCS (31). Łodzianie następny mecz rozegrają 31 stycznia w Bielsku Podlaskim, gdzie zmierzą się z szóstym w tabeli KKS Tur Basket (godz. 18).


Polecane aktualności

fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze… więcej

fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza… więcej

fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w… więcej

fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą… więcej

fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w… więcej

Kontakt