Wyjątkowi mieszkańcy Orientarium w Łodzi
Część ekspozycyjna została podzielona na 4 części. W pierwszej z nich – słoniarni – zobaczymy największego słonia indyjskiego w Europie, Alexandra oraz jego młodszego kolegę, Taru. Tutaj też znajduje się strefa wolnych lotów. Nad głowami latają między innymi czapelki złotawe.
Druga strefa, zwana Celebes, podzielona jest na dwa wybiegi. Jeden z nich zajmują wyderki orientalne, Marlenka i Vincent, jeżozwierze palawańskie, kur bankiwa oraz anoa nizinne. Na drugim zamieszkała rodzina makaków – Punjub, Calineczka, Naomi oraz Jaya.
W kolejnej części – oceanicznej – znajduje się ponad 1300 ryb, w tym rekiny, rzadko spotykane riny gitarowe, rekiny brodate, żarłacze rafowe czarnopłetwe oraz płaszczki – orlenie plamiste i Himantury. Gatunki te można podziwiać z poziomu największego w Polsce podwodnego tunelu. W mniejszych zbiornikach pływają między innymi koniki morskie, rogatnice, rozdymki oraz apogony.
Ostatnia, najgorętsza strefa Orientarium, to Wyspy Sundajskie. To królestwo kilku gatunków zwierząt. Spotkamy tutaj rekordowych rozmiarów krokodyla gawialowego, Krakena i jego partnerkę, Penelopę, orangutany sumatrzańskie – Ketawę, Budiego i Joko, gibony, langury jawajskie, binturongi, myszojelenie oraz niedźwiedzie malajskie. W tej części także latają azjatyckie ptaki.
Podczas zwiedzania można obserwować pokazowe karmienia zwierząt, między innymi niezwykle widowiskową kąpiel połączoną z karmieniem słoni indyjskich, karmienie orangutanów sumatrzańskich, niedźwiedzi malajskich czy rekinów. Szczegóły znajdują się na stronie: www.orientarium.lodz.pl.
Orientarium w Łodzi uczy i bawi
Najmłodsi mogą nie tylko podziwiać zwierzęta, ale również skorzystać z dodatkowych atrakcji. We wnętrzu Orientarium w Łodzi pojawiło się kilka interaktywnych wież oraz stolików z grami i zabawami związanymi z tematyką zwierzęcą. Przy podwodnym tunelu została zamontowana interaktywna podłoga. Pojawiły się także specjalne zabawki, które po uruchomieniu opowiadają ciekawostki o gatunkach zamieszkujących Orientarium.
Z myślą nie tylko o najmłodszych, ale również nieco starszych dzieciach, na terenie ogrodu powstał nowoczesny park linowy, na którym w godzinach otwarcia zoo można spędzić aktywnie czas. Park znajduje się przy budynku Wiwarium. Poszaleć można też na dwóch ogólnodostępnych placach zabaw.
Dodatkowe atrakcje przygotowano nie tylko dla dzieci. Każdy zwiedzający może zadbać o skórę dłoni dzięki specjalnym akwariom, które stanęły w budynku Orientarium (przy basenie dla słoni indyjskich). We wnętrzu dwóch dużych zbiorników pływają brzany ssące. Są to ryby żywiące się martwym naskórkiem. Są stosowane w zabiegach leczniczych i pielęgnacyjnych – doskonale oczyszczają i peelingują. Ważne jednak, by przed włożeniem dłoni do zbiorników, dokładnie je umyć.
Czas zwiedzania umilą także fotobudki, które znajdują się zarówno w budynku Orientarium, jak i na świeżym powietrzu. Dla zwiedzających przygotowano także bogatą ofertę gastronomiczną, między innymi sushi/ramen, naleśnikarnię, Candy shop, bubble tea czy pizzerię.
Orientarium w Łodzi jest czynne codziennie od godz. 9:00 do 19:00 (kasy zamykają się godzinę wcześniej).