Pierwsza taka kolejka

Dopiero w ostatniej serii spotkań rundy zasadniczej ekstraligi rugby kibice doczekali się dwóch zwycięstw łódzkich drużyn. Wygrane przyszły w idealnym momencie. Triumf Master Pharm Budowlani w wyjazdowym meczu z Ogniwem Sopot zapewnił obrońcom mistrzowskiego tytułu pierwsze miejsce i prawo do organizacji meczu finałowego. Blachy Pruszyński Budowlani wygrywając z Juvenią awansowali na przedostatnią pozycję i będą gospodarzem starcia o utrzymanie w ekstralidze.

Przed meczem w Sopocie gospodarze mieli już zapewniony udział w wielkim finale, jednak nie wiedzieli gdzie i z kim przyjdzie im stoczyć bój o miano najlepszej drużyny w kraju. Jeśli ograliby łodzian, to ich rywalem byłaby Pogoń Siedlce. Remis oznaczał kolejny mecz w Sopocie z aktualnymi mistrzami, natomiast zwycięstwo gości dawało im pierwsze miejsce oraz prawo organizacji finału. Łodzianie podkreślali, że interesuje ich tylko ten trzeci wariant. I z Trójmiasta wyjechali z tarczą.

Spotkanie było niezwykle emocjonujące i do ostatniego gwizdka trzymało widzów w napięciu. Po pierwszej połowie goście prowadzili pięcioma punktami (13:8), jednak po zmianie ich przewaga stopniała. Na szczęście Ogniwo odrobiło tylko część strat i ostatecznie przegrało 18:19. Dzięki temu Master Pharm Budowlani wygrali zasadniczą część rozgrywek i 11 listopada będą gospodarzami finału. Mecz decydujący o tytule mistrza Polski zostanie rozegrany na stadionie miejskim przy al. Piłsudskiego 138.

MKS Ogniwo Sopot - Master Pharm Budowlani SA Łódź 18:19 (8:13). Punkty dla Master Pharm Budowlani: Paul Walters 14, Wietssie Botes 5.

Zawodnicy Blachy Pruszyński Budowlani do ostatniej kolejki rundy zasadniczej czekali na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Doczekali się jednak, a wygrana 17:8 z Juvenia pozwoliła im wyprzedzić krakowski zespół. Obie ekipy zgromadziły po 6 pkt. ale bilans bezpośrednich potyczek był korzystny dla drużyny z ul. Górniczej. Pod Wawelem łodzianie przegrali różnicą ośmiu punktów (27:35), a u siebie wgrali dziewięcioma, dzięki czemu będą gospodarzami meczu o utrzymanie w ekstralidze. Zmierzą się w nim z Juvenią.

KS Budowlani Łódź - RzKS Juvenia Kraków 17:8 (5:3). Punkty dla Blachy Pruszyński Budowlani: Michał Królikowski 5, Kamil Brzozowski 5, Artem Hlynka 5, Tomasz Gasik 2.


Polecane aktualności

fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze… więcej

fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza… więcej

fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w… więcej

fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą… więcej

fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w… więcej

Kontakt