Srebrna siła z Łodzi! Janiak i Brożyniak wicemistrzami turnieju VW Beach Pro Tour Futures Kraków 2025

Kraków, 5–8 czerwca 2025 – Fantastyczne emocje i polski duet na podium! Łodzianin Piotr Janiak oraz Jędrzej Brożyniak wywalczyli srebrne medale w prestiżowym turnieju VW Beach Pro Tour Futures Kraków 2025. Przed Galerią Krakowską zgromadziły się setki kibiców, a biało-czerwoni pokazali walkę na najwyższym poziomie plażówki.

na zdjęciu polscy zawodnicy z medalami
Foto: FB Jenio/Janio Beach Champions Academy

VW Beach Pro Tour Futures – o co gramy?

To międzynarodowa seria turniejów organizowana przez Volleyball World. „Futures” to poziom otwierający drogę do najbardziej prestiżowych imprez – Challenge i Elite. Zespoły rywalizują o punkty rankingowe, cenne doświadczenie i pulę nagród – w Krakowie wynoszącą 5 000 euro.

Droga na podium

  • Ćwierćfinał: zwycięstwo nad Vasiljev/Juchnevic (Litwa) 2:0 (21:16, 21:17)
  • Półfinał: imponująca wygrana nad Tamo Wüst / Tristan Fröbel (Niemcy) 2:0 (21:11, 21:15)
  • Finał: porażka z reprezentantami Izraela – Eylonem Elazarem i Kevinem Cuzmiciovem – 0:2 (28:30, 14:21)

Komentarze bohaterów

Janiak: „Strażak i żołnierz – bronimy honoru w Polsce. To pierwszy nasz medal tutaj w Krakowie. Bardzo się cieszymy. Mam nadzieję, że jest to zwiastun naprawdę dobrego sezonu”.

Brożyniak: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego medalu. Bralibyśmy go w ciemno”.

Medalowe podium

  • Złoto: Eylon Elazar / Kevin Cuzmiciov (Izrael)
  • Srebro: Piotr Janiak / Jędrzej Brożyniak (Polska)
  • Brąz: Mads Møllgaard / Nicolai Hovmann (Dania)

Co dalej?

Na kolejne potencjalne starty nie trzeba będzie długo czekać:

  • Alanya Challenge (Turcja, 11–15 czerwca)
  • Stare Jabłonki Challenge (Polska, 25–29 czerwca)
  • Potencjalne kolejne Beach Pro Tour Futures w Jūrmali, Malmö czy nawet w Azji (Qingdao)

Srebro zdobyte w Krakowie to wyraźny sygnał, że para Janiak/Brożyniak ma potencjał, by rywalizować o najwyższe cele także w bardziej wymagających turniejach międzynarodowych.


Polecane aktualności

fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze… więcej

fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza… więcej

fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w… więcej

fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą… więcej

fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w… więcej

Kontakt