Zawody w Zatoce

W drugiej połowie września rozpoczęły działalność pływalnie w Zatoce Sportu, czyli Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym. Uroczyste otwarcie obiektu odbędzie się jednak 5 października i będzie połączone z pierwszymi zawodami pływackimi.

Sportowe życie Zatoki zainauguruje Puchar Sprintu pod patronatem Rektora Politechniki Łódzkiej. Na dystansie 50 metrów najlepsi zawodnicy i zawodniczki z województwa łódzkiego będą rywalizować w wyścigach stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym. Najszybszym pływakom nagrody wręczą rektor Wiak oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Między finałami odbędą się pokazy skoków do wody, pływania synchronicznego oraz piłki wodnej. W programie są również wyścigi sztafet 6x50 m oraz I Mistrzostwa Pracowników i Studentów Politechniki Łódzkiej w pływaniu. Zawody w Zatoce Sportu będą także okazją do wręczenia Aleksandrze Urbańczyk-Olejarczyk - najbardziej utytułowanej łódzkiej pływaczce - tytułu Honorowego Obywatela Miasta Łodzi.

Impreza rozpocznie się o godz. 15. W związku z zawodami przez cały dzień pływalnia nie będzie czynna dla klientów indywidualnych.


Polecane aktualności

fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze… więcej

fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza… więcej

fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w… więcej

fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą… więcej

fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w… więcej

Kontakt