Absurdalne decyzje wojewody łódzkiego w momencie trzeciej fali pandemii

Konferencja radnych Rady Miejskiej w Łodzi: Absurdalne decyzje wojewody łódzkiego w momencie trzeciej fali pandemii.

4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Michał Olejniczak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: - Wojewoda łódzki, niestety, po raz kolejny lekceważy życie łodzian i ich zdrowie. 19 lutego tego roku wydał decyzję, na mocy której od 1 kwietnia osoby, które miałyby przebywać na przymusowej kwarantannie, w obiektach do tego dostosowanych, nie będą mogły już w nich przebywać. To powoduje, że osoby, które są w ciężkiej sytuacji życiowo-bytowej będą pozostawione same sobie i nie będą mogły liczyć na tego typu obiekty. Dziwi to, ponieważ wzrost zachorowań jest coraz większy, według ekspertów medycznych, jak i polityków różnych opcji, ta pandemia będzie miała trzecia fazę. Niestety, pan wojewoda łódzki nie wziął tego pod uwagę. Pytamy pana wojewodę, co się stanie z ludźmi, którzy będą chcieli skorzystać z tych miejsc, a będą musieli przebywać na obowiązkowej kwarantannie.

Emilia Susniło-Gruszka, radna Rady Miejskiej w Łodzi: - Chcielibyśmy się też zwrócić do pana wojewody, aby wyjaśnił nam szczegółowo powody swojej decyzji, ponieważ, według nas, nie ma żadnych merytorycznych ani żadnych logicznych przesłanek, żeby podjąć decyzję, jaką podjął pan wojewoda. Jak wiemy, w ostatnich tygodniach liczba osób zakażonych nie maleje, a wręcz znacząco rośnie. Co za tym idzie, liczba osób kierowanych na kwarantannę, czyli liczba osób, które miały kontakty z zakażonymi, również rośnie. Od kilku tygodni widzimy, co dzieje się w innych krajach europejskich i mogliśmy przewidywać, że do nas również ta większa liczba zakażeń przyjdzie. Naukowcy i lekarze podkreślali, że trzecia fala epidemii przyjdzie do Polski i właśnie mamy z nią do czynienia.

Tomasz Kacprzak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: - Jestem rozczarowany postawą pana wojewody, który ewidentnie chce oszczędzać pieniądze kosztem zdrowia, życia ludzkiego i kosztem mieszkańców, którzy muszą odbywać kwarantannę. Pytanie, co zrobimy z osobami, które będą chciały skorzystać z tego typu miejsc, a nie będą miały gdzie się podziać od 1 kwietnia. Dzisiaj wojewoda powinien skupić się na tym, żeby realizować wszelkiego typu zadania, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Nie są to przecież duże koszty, natomiast daje to pewne bezpieczeństwo dla tych, którzy nie mogą odbywać kwarantanny we własnych domach. Tego typu miejsca były zapewniane mieszkańcom, to też powodowało poczucie pewnego bezpieczeństwa, że tę kwarantannę będzie można gdzieś odbyć – pamiętajmy, że są osoby, które też, nie chcąc narażać rodziny, wybierają odosobnienie na kwarantannę.

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt