- 1,5 mln zł, ponad 5 tysięcy zabiegów rehabilitacji, 2000 porad u lekarzy specjalistów, m.in. kardiologa, endokrynologa, okulisty czy urologa. Soboty ze specjalistami, a także zajęcia aktywizujące fizycznie łodzian. To wszystko 6 miejskich centrów medycznych przygotowało dla łodzian w 2019 r. Oczywiście, wszystkie konsultacje oraz badania są bezpłatne, nie wymagają skierowania i odbywają się poza systemem NFZ. To projekt z budżetu obywatelskiego i już druga jego edycja. Pomysł przypadł mieszkańcom do gustu, łodzianie napisali podobny wniosek na ten rok i go przegłosowali w budżecie obywatelskim - mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi, dodając, że każde z miejskich centrów medycznych przygotowało własna ofertę, związaną z różnymi specjalizacjami.
Co proponują Miejskie Centra Medyczne:
- Widzew
- rehabilitacja - 1300 zabiegów i badań
- urolog plus USG - 60 badań
- podologia - 90 zabiegów
- densytometria - 180 badań
- Bałuty
- porady lekarzy specjalistów - 500
- warsztaty plenerowe - 160
- konsultacje dietetyka - 50
- Górna
- zabiegi rehabilitacyjne - 1500
- porady specjalistów - 144 (soboty ze specjalistą)
- Jonscher
- warsztaty tematyczne
- zajęcia typu nordic walking
- badanie BMI, EKG
- Polesie
- porady okulistyczne - 350
- zabiegi rehabilitacyjne - 1500
- Rydygier
- zabiegi rehabilitanta/fizjoterapeuty - 1500
- uroginekologia - zabiegi i konsultacje - 400
Szczegółowy harmonogram działań znajduje się na stronie: https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/zdrowie/miejskie-centra-medyczne-zapraszaja/ .
W ub. roku łodzianie w ten sposób skorzystali z ponad: 2500 konsultacji u lekarzy specjalistów, ponad 500 zabiegów i porad rehabilitantów, 2000 badań diagnostycznych: od badań krwi po USG, 300 godzin warsztatów np. ruchowych oraz 1000 godzin innych wykładów i konsultacji np. dietetyków.
O konsultacje, zabiegi rehabilitacyjne czy badania można pytać, dzwoniąc lub przychodząc do poradni należących do Miejskich Centrów Medycznych.