Co dalej z partycypacją w Łodzi, Budżetem Obywatelskim i Radami Osiedli?

- Radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości zwołali na najbliższy piątek Komisję Jednostek Pomocniczych Miasta – poinformowała rzeczniczka prasowa Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Marta Grzeszczyk.

Radna Marta Grzeszczyk

- Wyrażam nadzieję, że zapoznamy się wówczas z informacją Prezydent Miasta Łodzi na temat przyszłości Budżetu Obywatelskiego i Rad Osiedli. Te kwestie obecnie wywołują najwięcej emocji. Zabranie 25 mln zł Radom Osiedli, które miały być przeznaczone na inwestycje, wzbudziło ogromny sprzeciw społeczny. Posiedzenie Komisji Jednostek Pomocniczych to także właściwy moment, aby wysłuchać podsumowania działalności pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Rad Osiedli pana Krzysztofa Makowskiego. Chciałabym, żebyśmy mogli zapoznać się również z planami pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Nowych Narzędzi Partycypacji, który został powołany kilka dni temu. Jakie umiejętności posiada osoba, wybrana na pełnienie tej funkcji? Bardzo pragnę się tego dowiedzieć – dodała radna Marta Grzeszczyk.

- Dziwi mnie wypowiedź radnej Marty Grzeszczyk o rzekomym społecznym sprzeciwie – powiedział Mateusz Walasek, przewodniczący Klubu Radnych KO.

- Konsultacje społeczne nie zostały przecież jeszcze podsumowane. Uczestniczyłem w spotkaniu konsultacyjnym, a radna z Klubu Prawa i Sprawiedliwości nie była na nim obecna. Wątek finansów był na nim traktowany jako wątek poboczny. Czekam na oficjalne wyniki konsultacji. Nawiązując do stwierdzenia o pełnomocniku Prezydenta Miasta, jest to osoba funkcjonująca w rejonie wschodniego Śródmieścia jako działacz społeczny. Inicjująca ideę „Wschód Śródmieścia”. Radni rozmawiali o tym pomyśle na sesji Rady Miejskiej. Z tego wynika, iż radna Marta Grzeszczyk zupełnie nie wie, co działo się w czasie obrad sesji – stwierdził radny Mateusz Walasek.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt