Inwestycja miałaby być podzielona na trzy odcinki. Obecnie istniejący ciągnie się od al. Palki do ul. Franciszkańskiej i wymaga remontu.
Dobudowany ma zostać odcinek centralny od ul. Franciszkańskiej ulicą Berlińskiego, przez pl. Kościelny, ul. Bazarową, Lutomierską, Drewnowską do al. Włókniarzy. Co do zasadności jego powstania nie ma żadnych wątpliwości. Dzięki niemu pl. Kościelny zostałby uwolniony od ruchu kołowego – pozostałby jedynie tramwajowy. Ponadto, wstępne plany zakładają budowę przystanku przesiadkowego na miarę przystanku Centrum przy ul. Limanowskiego między ul. Zgierską i Zachodnią.
Ostatni odcinek, którego korytarz rezerwowano od 60 lat, miałby połączyć al. Włókniarzy z ul. Szczecińską i drogą ekspresową S-14. Zdaniem Architekta Miasta Marka Janiaka jest to niepotrzebna inwestycja. Wymaga on kosztownej budowy nawet sześciu wiaduktów (m.in. nad koleją obwodową, al. Włókniarzy, ul. Szczecińską czy ul. Traktorową) i stanowiłby drogę tranzytową. Ulica biegłaby przez tereny zielone i wzdłuż struktur mieszkalnych. O tym, że nie będzie podłączona do drogi S-14, zdecydowano w 2016 r., co uwzględnia projekt nowego studium zagospodarowania przestrzennego. Planowane jest za to przebudowanie ul. Szczecińskiej, ul. Maratońskiej, podłączenie do S-14 od północy oraz udrożnienie wiaduktu na ul. Drewnowskiej.
Za budową trzeciego odcinka ul. Wojska Polskiego opowiadają się mieszkańcy Złotna. Oczekują, że droga odciąży zakorkowaną ul. Traktorową i Rąbieńską. W ich imieniu o inwestycję apelował przewodniczący tamtejszej Rady Osiedla Jacek Kopczyński.
Radny Kamil Deptuła przekonuje, żeby „nie decydować w tej chwili o realizacji inwestycji, która powstałaby za 10-15 lat”. Jego zdaniem należy pozostawić taką możliwość w przyszłości. Podkreślał, że ul. Aleksandrowska jest często zakorkowana, a małe drogi na Złotnie są rozjeżdżane.
Radna Urszula Niziołek-Janiak wskazywała za to, że zjazdy na S-14 są zaprojektowane w dość dużych odległościach.
Na wniosek radnego Włodzimierza Tomaszewskiego Komisja przyjęła stanowisko, w którym apeluje o realizację trzeciego odcinka ul. Wojska Polskiego, ale o zmniejszonych parametrach oraz bez budowy niektórych wcześniej planowanych wiaduktów.