- Cele Młodzieżowej Rady Miejskiej to przede wszystkim propagowanie postaw demokratycznych oraz upowszechnianie wiedzy o samorządzie. Kadencja trwa 2 lata i liczy 48 radnych.
Zachęcamy uczniów szkół ponadpodstawowych powyżej 16-stego roku życia. Wybranym na członka Młodzieżowej Rady Miejskiej zostanie kandydat, który otrzyma największą liczbę głosów w swojej szkole. Apeluję do dyrekcji szkół w Łodzi o umożliwienie przeprowadzenia wyborów – dodał przewodniczący Marcin Gołaszewski.
- Zachęcamy młodzież do ubiegania się o członkostwo w Młodzieżowej Radzie Miejskiej – powiedział Krzysztof Makowski, przewodniczący Komisji Transportu i Ruchu Drogowego.
- Niepełnoletni kandydaci muszą mieć zgodę rodziców. Uczniowie wybierani są w szkołach przez swoje koleżanki i kolegów. Zgłoszenie powinno być poparte podpisami co najmniej 50 wyborców.
Chcemy propagować ideę samorządności i wolnych wyborów. Pragniemy, aby młodzież stała się czynnym elementem zmian zachodzących w naszym mieście – dodał przewodniczący Krzysztof Makowski.
Zbiorcze wyniki głosowania ogłasza Komisja Wyborcza Młodzieżowej Rady Miejskiej, można je znaleźć wraz ze wszelkimi niezbędnymi informacjami nt. wyborów na stronie:
www.mrm.lodz.pl zakładka WYBORY MRM 2020-2022.
- Kandydaci muszą powalczyć o głosy swoich koleżanek i kolegów, będzie to dla nich ciekawe doświadczenie – powiedział Damian Raczkowski, przewodniczący Komisji Budżetu Obywatelskiego.
- Młodzieżowa Rada Miejska może mieć bardzo duży wpływ na decyzje podejmowane w samorządzie. Często zdarza się, że młodzieżowi radni stają się asystentami społecznymi miejskich radnych. Apelujemy do dyrektorów szkół i nauczycieli wiedzy o społeczeństwie o informowanie uczniów o możliwości kandydowania do MRM – dodał przewodniczący Damian Raczkowski.