Handlowa inwestycja na prywatnych terenach

Radni Prawa i Sprawiedliwości na konferencji prasowej z udziałem mieszkańców ze Wspólnoty Mieszkaniowej Rysownicza 36, odnieśli się do budowy pawilonu handlowego przy ul. Łagiewnickiej 109 (w rejonie skrzyżowania ul. Łagiewnickiej i Inflanckiej).

W 2014 roku Rada Miejska przyjęła uchwałę – stanowisko, w której zwróciła się do prezydent Łodzi o niepodejmowanie żadnych kroków zmierzających do zbycia lub wydzierżawienia położonych na tym obszarze nieruchomości gruntowych stanowiących własność Miasta.

- Apelujemy o wywiązanie się z obietnicy z 2014 roku i o to, by traktować mieszkańców, jako stronę w sprawie – mówił radny Włodzimierz Tomaszewski.

Skarga mieszkańców dotycząca powstającego przy ul. Łagiewnickiej 109 pawilonu handlowego trafiła do Komisji Planu Przestrzennego, Budownictwa, Urbanistyki i Architektury.

- Jako członek tej komisji mogę obiecać, że będę starał się jak najrzetelniej przeprocedować ten dokument aby dotrzeć prawdy – zadeklarował wiceprzewodniczący klubu Radnych PiS Radosław Marzec.

Przewodniczący Klubu Radnych PO Mateusz Walasek podkreśla, że uchwała, na którą powołują się radni PiS nie rodzi żadnych skutków prawnych.

- Najistotniejsze w tej sprawie jest to, że pawilon budowany jest na prywatnych, a nie na miejskich gruntach. Miasto, tak jak obiecano w 2014 roku, działek nie sprzedało. Ponadto powstający pawilon ma zapewnioną obsługę komunikacyjną przez tereny prywatne. Miasto nie mogłoby zablokować tej inwestycji. Radzę skupić się na prawie, które obowiązuje. Ono nie pozwala na to, by okoliczni mieszkańcy mieli prawo weta w sprawie zagospodarowywania prywatnych działek – zauważył Mateusz Walasek.

Podkreślił także, że pawilon nie jest budowany m. in. na działce miejskiej, na której stoi krzyż upamiętniający powstańców styczniowych.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt