Jak widzę wolność – czym jest dziś dla mnie

To tytuł wystawy przygotowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych, którą można oglądać przed Dużą Salą Obrad Urzędu Miasta Łodzi. Ekspozycja powstała z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

- Prace zostały wykonane przez osoby z różnymi stopniami niepełnosprawności. Są po prostu przepiękne. Można uczyć się od ich autorów pomysłowości, kreatywności i inspiracji. Osoby niepełnosprawne są obok nas i często wyrażają swoje emocje w sposób artystyczny. Posiadają olbrzymi potencjał, który niestety nie zawsze jest doceniany. Jedną z form aktywizacji osób niepełnosprawnych jest umożliwianie im czynnego udziału w życiu społecznym. Rada Miejska jest zawsze otwarta na rozmowę o problemach osób z dysfunkcjami. Zapraszamy do dyskusji i dialogu – podsumował przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Gołaszewski.


- Nasza organizacja od 1992 roku kreuje przestrzeń społeczną, zawodową i rehabilitacyjną dla osób chorych psychicznie – poinformowała Agnieszka Niedźwiedzka, prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych.


- Ogłosiliśmy już niejeden konkurs. Ostatnio natchnął nas rok niepodległości. Zadaliśmy pytanie, jak osoby z niepełnosprawnościami widzą wolność. Należy zauważyć, że nasi podopieczni często sami nie mogą podejmować decyzji. Są dyskryminowani i wyłączani poza margines. Diagnoza choroby psychicznej w pewien sposób wyklucza ze społeczeństwa. Ogłosiliśmy konkurs o zasięgu województwa, odbyła się wspaniała impreza. Powstałe obrazy uczą wrażliwości i uczuciowości. Planujemy powiesić je w restauracji „Powidoki” na Placu Wolności. Odbędzie się także aukcja tych obrazów. Dziękuję panu przewodniczącemu za zaproszenie do Rady Miejskiej w Łodzi – dodała prezes Agnieszka Niedźwiedzka.

Polecane aktualności

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

Kontakt