Jak wygląda "ochrona zabytków" w wykonaniu wojewody łódzkiego?

Absurdalne decyzje, wielomiesięczne opóźnienia w ich wydawaniu – służby wojewody od lat blokują rozwój miasta, uzasadniając to koniecznością ochrony zabytków.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Marcin Hencz, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Od pewnego czasu obserwujemy to, co się dzieje w kwestii ochrony zabytków w Łodzi. To są piękne kontrasty. Z jednej strony prezydent Hanna Zdanowska została ostatnio nagrodzona przez Ministra Kultury za to, że dba o zabytki najlepiej w Polsce, z drugiej strony, niestety, jak ujawnia prasa, prokurator przesłuchuje Wojewódzką Konserwator Zabytków.

Marcin Hencz, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Ofiarami dziwnej polityki ochrony zabytków, w wykonaniu służb wojewody, padają łodzianie. To są rzeczy, które się ciągną w związku ze sprawą willi Kellera przy ul. Gdańskiej, gdzie nie funkcjonowała komunikacja publiczna.

Marcin Hencz, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – W tej historii nie tylko są takie wielkie projekty, ale też wiele rzeczy bezpośrednio zgłaszanych przez mieszkańców, choćby do Budżetu Obywatelskiego.

Michał Olejniczak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Niestety, wojewoda Tobiasz Bocheński zaczął prowadzić krucjatę przeciwko rodzicom z dziećmi, przeciwko osobom starszym. Przeszkadzają mu m. in. toalety w parkach, uważa, że toalety te są niepotrzebne, bo zaburza to odbiór obiektu. Panu Wojewodzie zaczęły też przeszkadzać przewijaki w parkach, uważa, że nie powinny być budowane.

Michał Olejniczak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Na Placu Katedralnym mogły pojawić się ławeczki dla osób starszych, które biorą udział we Mszy Świętej, ale również tych osób, które chcą, po prostu, usiąść. Pan Wojewoda twierdzi, że to też zaburza zabytkowy układ przestrzenny.

Michał Olejniczak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Domagamy się od wojewody, w końcu, działań prospołecznych, które będą owocowały tym, że mieszkańcy naszego miasta będą mogli spokojnie spacerować po parkach czy korzystać w nich z publicznych toalet.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt