Damian Raczkowski, radny Rady Miejskiej w Łodzi: - O historii kamienicy przy ul. Kilińskiego 49 opowiadamy od września 2021 roku. Główny Konserwator Zabytków minister Gliński wyraził zgodę, żeby budynek wykreślić z listy opieki konserwatorskiej. Miasto mogłoby rozpocząć procedurę jego wyburzania i czyszczenia tego terenu. Już rok temu po ulicy Kilińskiego mogły jeździć tramwaje. Pseudospołecznik Wojciech Bednarek złożył zażalenie od decyzji, którą Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił. Niestety ten pan odwołał się od wyroku. Jego skarga po raz kolejny została oddalona. Następnie poprosił o pomoc prawną, która nie została mu udzielona. We wrześniu Zarząd Lokali Miejskich otrzymał od sądu wyrok, że decyzja ministra Glińskiego wchodzi w życie. Teraz od miesiąca czekamy na działanie Wojewódzkiej Konserwator Zabytków, która otworzyła sobie piękne nowe biuro. Prosimy o jak najszybsze wydanie postanowienia w tej sprawie. Od roku przez jedna osobę nie jeżdżą po ul. Kilińskiego tramwaje. Miasto zrobi wszystko, żeby ruch tramwajowy jak najszybciej przywrócić.
Michał Olejniczak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: - Nie tylko radni zgłaszają się do Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o podjęcie działań, ale robi to też Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Prosi o podjęcie merytorycznych przedsięwzięć. My także apelujemy o skuteczne postępowanie mające na celu rozbiórkę kamienicy. Są do tego przesłanki prawne, sprawa już została zakończona. Nic nie stoi na przeszkodzie Wojewódzkiej Konserwator Zabytków do podjęcia decyzji. Mieszkańcy czekają na ruch tramwajowy na ul. Kilińskiego.
Marcin Hencz, radny Rady Miejskiej w Łodzi: - Okres zimowy zawsze negatywnie odbija się na stanie budynków. Nie można czekać, aż to kamienica całkiem się zawali. Oczekujemy, ze pani konserwator zjawi się na piątkowej Komisji Transportu i Ruchu Drogowego Rady Miejskiej i wyjaśni całą sytuację. Apelujemy, żeby na moment przerwała meblowanie nowego biura i porozmawiała na tematy dotyczące łodzian.