- Te konsultacje kończą proces rozmowy na temat zasad Budżetu Obywatelskiego, to ostatni moment by wypowiedzieć się na ten temat w tym roku - mówi Grzegorz Justyński – dyr. Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ.
Propozycja obecnej uchwały została wypracowana z mieszkańcami podczas spotkań, które odbywały się w grudniu. Otwarte spotkania zostały poświęcone 4 różnym grupom mieszkańców – przedstawicielom NGO, przedstawicielom edukacji, radom osiedli, a ostatnie ze spotkań otwarte było dla wszystkich zainteresowanych Budżetem Obywatelskim. Na podstawie tych spotkań przygotowane zostały zmiany, zawarte w nowej uchwale.
- Zostały wypracowane rozwiązania, które są w obecnym regulaminie Budżetu Obywatelskiego, między innymi ten temat, który najczęściej się pojawiał – czyli przywrócenie puli ponadosiedlowej i wyniesienie do niej instytucji miejskich. To jest taka zmiana, która miała największy wydźwięk podczas wszystkich tych spotkań – podsumowuje Damian Raczkowski – przewodniczący Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego.
Pozostałe zaproponowane zmiany to możliwość zagłosowania przez jednego mieszkańca na maksymalnie dwa osiedla. W ramach głosowania mieszkańcy będą mogli oddać 5 głosów na projekty ponadosiedlowe i 5 głosów na projekty osiedlowe. Po konsultacjach, które kończą się 13 lutego, uchwałą zajmą się radni Rady Miejskiej.
Szczegóły na temat konsultacji na stronie Budżetu Obywatelskiego www.lodz.pl/bo
Konsultacje dotyczące projektów zgłoszonych w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego
- kategoria:
- Budżet obywatelski
- Miasto
- Rada Miejska
Już od czwartku 6 lutego można zgłaszać uwagi i propozycje zmian do nowego Budżetu Obywatelskiego. Konsultacje potrwają tydzień, a w ramach konsultacji 11 lutego odbędzie się także spotkanie z mieszkańcami (Duża Sala Obrad UMŁ, godz. 17:00).