Łódzkie lotnisko czeka na ruch z Okęcia

Mateusz Walasek, przewodniczący klubu radnych PO w Radzie Miejskiej w Łodzi oraz Marcin Bugajski, radny PO w Sejmiku Województwa Łódzkiego uważają, że to ostatni moment, by apelować o skierowanie części ruchu lotniczego z warszawskiego Okęcia na łódzki Lublinek.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

- Minister Piotr Gliński z Łodzi twierdził, że interweniuje w tej sprawie - mówi radny Mateusz Walasek. - Tymczasem my słyszymy coraz bardziej butne wypowiedzi marszałka Adama Bielana, że ruch lotniczy w zakresie m.in. czarterów zostanie przeniesiony do Radomia.

Radny Marcin Bugajski przypomina, że łódzkie lotnisko jest właściwie dziś gotowe by przyjąć ruch z Okęcia. Tymczasem radomski port lotniczy wymaga kilkuset milionów nakładów. - To ostatnia chwila, by apelować do rządu PiS, by wykorzystali łódzkie lotnisko, które ma infrastrukturę - dodaje radny Bugajski.

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt