Plany lekcji skorygowane, zajęcia kończą się wcześniej

W 6 szkołach podstawowych, w których lekcje kończyły się po godz. 17 albo o godz. 18 udało się tak skorygować plany zajęć, aby kończyły się nawet dwie godziny wcześniej.

W SP 172 na zmiany nie wyrazili zgody rodzice uczniów, a w przypadku SP 137, 138 oraz 193 – nie ma zgody kuratora na zajęcia w budynkach pobliskich gimnazjów.
- Obiecałem interwencję i słowa dotrzymałem. Tam gdzie było to możliwe uczniowie będą kończyć lekcje wcześniej – powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. – Chcę podkreślić ogromną pracę jaką włożyli w te korekty dyrektorzy szkół oraz wydziału edukacji, bo w realiach reformy edukacji kiedy w szkołach 6-klasowych jest klas 8 zmienić plan wcale nie jest łatwo. Ale dla nas zawsze dzieci będą najważniejsze, dlatego naprawiamy to co kurator oświaty nam zepsuł.
Zdaniem wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Małgorzaty Niewiadomskiej – Cudak problem z zajęciami do późnych godzin popołudniowych jest efektem rządowej reformy edukacji – budynki podstawówek nie mieszczą większej liczby uczniów, inna sprawa, że i nauczyciele muszą pracować w więcej niż jednej szkole aby „uzbierać” godziny do pełnego etatu.
- „Wędrujących” nauczycieli jest coraz więcej, ale gdyby nie PiS-owska reforma nie musieliby szukać zatrudnienia w kilku placówkach. Dodatkowo kurator oświaty chce za wszelką cenę i na dodatek bezprawnie wyręczać radnych w uchwalaniu sieci szkół, przez co torpeduje działania samorządu, który naprawia to co zepsuł PiS – powiedziała radna Niewiadomska-Cudak. – Niestety, kurator nad dobro dzieci przedkłada własny polityczny interes i osobiste ambicje, choć minister Anna Zalewska niemal w każdej swojej wypowiedzi podkreśla jaki to ważny jest komfort nauczycieli i uczniów. Liczę, że sąd rozstrzygnie ten spór na korzyść miasta i uczniowie będą kończyć lekcje o wcześniejszych godzinach – podkreśliła Małgorzata Niewiadomska - Cudak.
Wojewódzki Sąd Administracyjny rozpatruje wniosek miasta Łodzi, które zaskarżyło negatywną opinię kuratora, który nie zgodził się na przekazanie SP 137, 138 oraz 193 budynków po wygaszanych gimnazjach nr 20, 38 i 31. Dzięki temu uczniowie podstawówek mieliby lekcje w dwóch budynkach co pozwoliłoby tak ułożyć plan, by zajęcia kończyły się przed godz. 16.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt