Przed nami XI edycja Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego

W tym roku miasto oddaje do dyspozycji łodzian blisko 30 mln zł. Przyjmowanie wniosków z projektami rozpoczyna się już 8 maja.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Od północy będzie można składać formularze w wersji elektronicznej, a papierowo od godz. 8.00 w sześciu punktach obsługi mieszkańców mieszczących się przy ul. Zachodniej 47, al. Politechniki 32, ul. Krzemienieckiej 2b, al. Piłsudskiego 100, ul. Piotrkowskiej 110 oraz w siedzibie Biura Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10, w godzinach pracy Urzędu.


Będzie też możliwość przesłania wypełnionych formularzy drogą korespondencyjną na adres: Kancelaria Urzędu Miasta Łodzi, 90-926 Łódź, ul. Piotrkowska 104.
Formularze papierowe można składać do 15 maja do godz. 16, a elektronicznie do 29 maja do północy.


– W dotychczasowych 10 edycjach budżetu obywatelskiego – zostało zgłoszonych 9 tys. 200 projektów, z czego mieszkańcy wybrali do realizacji 1948 zadań na kwotę blisko 330 mln zł (329 094 926,02 zł). Łodzianie co roku zgłaszają różne pomysły od tzw. zadań miękkich takich jak zajęcia sportowe czy organizacja kin plenerowych po zadania inwestycyjne typu remont chodnika czy budowa drogi – mówi Katarzyna Dyzio, dyrektor Biura Aktywności Miejskiej UMŁ


W XI edycji ŁBO są wprowadzone dwie istotne dla mieszkańców zmiany. Zadania dotyczące bibliotek, Stawów Jana, Stawów Stefańskiego i Młynka mają od tej edycji charakter ponadosiedlowy. Ograniczona została też możliwość głosowania na papierze.


– W tym roku, na podstawie naszych doświadczeń i głosów mieszkańców, postanowiliśmy ograniczyć formę papierowego głosowania w budżecie obywatelskim. Będzie ono możliwe tylko i wyłącznie w Biurze Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10. Tylko tam ktoś, kto chce zagłosować na papierze, będzie mógł przyjść, pobrać kartę do głosowania, wypełnić ją i zostawić głos. Nie będzie już masowego drukowania kart do głosowania w budżecie obywatelskim tak jak w poprzednich latach – jedna karta do głosowania dla jednego mieszkańca. To jest zmiana o którą wnioskowali mieszkańcy, o którą wnioskowała również komisja do pani prezydent. Od dawna stawiamy na głosowanie internetowe i do tego namawiamy łodzian. Dla wygody łodzian będą też stacjonarne punkty głosowania elektronicznego. W bibliotekach miejskich zostaną udostępnione stanowiska, na których zagłosować przez internet będą mogły osoby, które np. nie mają w domu komputera – podkreśla radny Damian Raczkowski, przewodniczący Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego.

Polecane aktualności

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Kontakt