Publikacja "4 kąty dla III sektora"

  • kategoria:
  • NGO

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją dot. polityki lokalowej dla NGO w Łodzi, przygotowaną przez Łódzką Federację Organizacji Pozarządowych w ramach projektu '4 kąty dla III sektora'.

Oddajemy w Wasze ręce publikację, która – mamy nadzieję! – ułatwi Wam poruszanie się po polityce lokalowej naszego miasta oraz uczyni ją bardziej przyjazną.

Łódź, w porównaniu z innymi miastami Polski, posiada w swoich zasobach bardzo dużą ilość lokali do wykorzystania przez organizacje. Co więcej, możliwość korzystania z nich jest od niedawna łatwiejsza, tańsza i dostępna w bardziej przejrzysty sposób.

Wynika to m.in. z faktu, iż łódzcy Urzędnicy zauważyli już, że aby pełniej realizować polityki miejskie, niezbędne jest partnerstwo miasta, organizacji pozarządowych i spółdzielni socjalnych.

Mając, więc na uwadze rozwój Łodzi ku wspólnej radości wszystkich mieszkańców, korzystajcie z możliwości, jakie daje dostęp do lokali miejskich! Bądźcie dla miasta partnerem w wykonywaniu różnych funkcji pomocowych, socjalnych, animacyjnych, kulturalnych i innych tak, aby budować wspólnotę w sposób pełniejszy i trwalszy.

Lokal dla organizacji to nie miejsce do spotykania się raz w miesiącu i wzajemnego opowiadania sobie, jak fajnie mieć „cztery kąty”, w których nic się nie dzieje. Lokal, którym dysponuje organizacja (zwłaszcza użyczony czy też z obniżoną stawką czynszu), to nie miejsce, które Wam się należy tylko, dlatego, że jesteście organizacją pozarządową.

Lokal dla organizacji – to aktywne życie społeczności lokalnej, szeroko prowadzona działalność na rzecz mieszkańców Łodzi, przestrzeń wpisana w lokalną mapę zasobów społeczności.

Korzystajcie, zatem z tego zasobu mądrze, na pożytek Wasz i mieszkańców naszego miasta!

Publikacja zrealizowana w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. Projekt 4 kąty dla 3 sektora – polityka lokalowa dla organizacji pozarządowych w Łodzi był działaniem realizowanym przez Łódzką Federację Organizacji Pozarządowych (ŁFOP) przy współpracy z Urzędem Miasta Łodzi w okresie 01.03.2015 - 30.04.2016.

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Kontakt