Rada Pożytku wybrała dokumenty jakimi będzie się zajmować w roku 2018

  • kategoria:
  • NGO

W dniu 1 lutego 2018 r. w UMŁ odbyło się XV posiedzenie Łódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego III kadencji, na którym dokonano wyboru aktów prawnych i dokumentów, którymi Rada zajmie się w bieżącym roku kalendarzowym, omówiono projekt ogłoszenia konkursowego dot. finansowania wkładów własnych dla projektów realizowanych przez NGO, a także harmonogram konkursów ofert na rok 2018 oraz budżetu na zadania przeznaczone do realizacji przez NGO.

Spośród wszystkich  aktów prawa miejscowego oraz dokumentów o charakterze strategiczno-programowym planowanych do procedowania w roku bieżącym w UMŁ, Rada wybrała do zaopiniowania m.in. projekty uchwał w sprawie ustalenia zasad przyznawania stypendiów Prezydenta Miasta Łodzi w ramach Miejskiego systemu wspierania uczniów uzdolnionych „Mia100 Zdolnych”, w sprawie przyjęcia „Programu Ochrony Środowiska przed hałasem dla Miasta Łodzi na lata 2018-2023”, w sprawie przystąpienia do aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Łodzi 2026+, w sprawie przyjęcia Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Miasta Łodzi do roku 2025, a także Program Edukacji Kulturalnej, Roczny i  Wieloletni Program współpracy z organizacjami pozarządowymi na lata 2019 – 2021 oraz aktualizację Strategii Zintegrowanego Rozwoju Łodzi 2020+.

Omówiono projekt ogłoszenia konkursowego dot. finansowania wkładów własnych, który zakłada wsparcie finansowe projektów organizacji pozarządowych finansowanych ze źródeł zewnętrznych. Na dofinansowanie będą mogły liczyć zadania wskazane w ramach współpracy finansowej w Programie Współpracy Miasta Łodzi z organizacjami pozarządowymi w na rok 2018. Niebawem zostanie ogłoszony pierwszy taki konkurs w Łodzi.  Przewidziane środki do rozdysponowania to 300 tys. zł. Kwota wnioskowanej dotacji w przypadku jednej oferty nie będzie mogła przekroczyć 40 % całkowitego kosztu realizacji tej oferty, a także nie będzie większa niż 50 tys zł. Ponadto ofertę na pokrycie brakującej części budżetu projektu, może złożyć organizacja pozarządowa, która otrzymała już na realizację projektu środki spoza budżetu Miasta Łodzi, przyznane w ramach otwartego naboru, a także stara się o wsparcie projektu ze środków spoza budżetu Miasta Łodzi. W przypadku złożenia w konkursie projektu, wobec którego decyzja o dofinansowaniu jeszcze nie zapadła, oferent jest zobowiązany przesłać informację zawierającą decyzję dot. finansowania złożonego projektu, do momentu rozpoczęcia oceny merytorycznej w konkursie na wkłady własne. Planowany jest nabór ciągły do 15-tego dnia każdego miesiąca, przy czym ostatecznym terminem jest 15 września 2018 roku. Wszelkie informacje na temat funduszu wkładów własnych dostępne są na stronach internetowych UMŁ.

Zaprezentowano również harmonogram konkursów ofert oraz budżetu na zadania przeznaczone do realizacji przez NGO w roku 2018, który dostępny jest również na stronie internetowej UMŁ i zawiera zadania konkursowe poszczególnych komórek organizacyjnych wraz z wysokością środków przeznaczonych na ich realizację, a także z terminem planowanego ogłoszenia. Ponadto w Biurze ds. Partycypacji Społecznej znajduje się Fundusz Wkładów Własnych i Miejski Program Mikrograntów, który też będzie uruchomiony w tym roku jako nowe zadanie. W tym roku w harmonogramie nie ujęto Biura ds. Rewitalizacji ponieważ zadania te będą zlecane w trybie zamówień publicznych, gdzie organizacje pozarządowe również będą mogły startować.

Powiązane pliki

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt