Bartosz Domaszewicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: Radni nie rozjeżdżają się wyłącznie na urlopy, ale będziemy też w tym okresie wakacyjnym bardzo intensywnie pracowali. Rusza bardzo duży projekt, istotny z punktu widzenia mieszkańców, jeśli chodzi o przebudowę ulic poszczególnych dzielnicach. W najbliższych tygodniach, w okresie lipca i sierpnia będziemy spotykali się jako radni z mieszkańcami na organizowanych specjalnie spotkaniach na osiedlach.
Beata Bilska, radna Rady Miejskiej w Łodzi: Najważniejszą zmianą, myślę jest ta, o której dzisiaj mówił na sesji Rady Miejskiej pan wiceprezydent miasta, czyli angażowanie mieszkańców i to, żebyśmy zadbali nie tylko i wyłącznie o samą drogę, ale o wszystko, co jest wokół niej. Czyli inwestycja bardziej kompleksowa, A tu mieszkańcy każdego osiedla i tych ulic wiedzą najlepiej, gdzie jest potrzebne przejście, gdzie są potrzebne słupki, gdzie najlepiej zrobić zieleń, gdzie są potrzebne ławki i kosze. Dlatego te spotkania są tak ważne, żebyśmy zaangażowali mieszkańców.
Krzysztof Makowski, radny Rady Miejskiej w Łodzi: Jest realizacja przede wszystkim wniosków, które spływały do nas z rad osiedli oraz od mieszkańców, którzy wybierali takie lokalne komitety i kiedy były realizowane inwestycje, byli zaskakiwani niektórymi decyzjami. Chcemy wcześniejsze konsultować, chcemy pokazać, które drogi będą robione na poszczególnych okręgach wyborczych, a przypomnę, że te przetargi są już ogłoszone – to będzie ponad 40 ulic realizowanych w mieście.
Karolina Kępka, radna Rady Miejskiej w Łodzi: Spotkania będą odbywać się w dogodnych dla mieszkańców miejscach: w szkołach, czy w siedzibach Biblioteki Miejskiej. I tak jak zostało powiedziane, to właśnie mieszkańców chcemy zapytać o to, gdzie przykładowo założyć próg zwalniający w ramach danego remontu, czy gdzie powiększyć liczbę miejsc parkingowych.
Marcin Masłowski, radny Rady Miejskiej w Łodzi: Najważniejsze w rozporządzeniu o odbiorze społecznym jest to, że angażujemy mieszkańców od początku, a nie dopiero na końcu, gdy widzimy wady. To mieszkańcy wiedzą jak to zrobić sensownie, żeby dobrze im się żyło na ich osiedlach. I dlatego zaczynamy te spotkania już w najbliższy poniedziałek.
Mateusz Walasek, radny Rady Miejskiej w Łodzi: Spotkania będą też okazją do dyskusji o organizacji ruchu, bo pojawia się wiele pytań o tym, jak ruch będzie zorganizowany. Wiele niepokoju wzbudził wiadukt na Aleksandrowskiej – Limanowskiego, że będzie zamknięty, co oczywiście nie jest prawdą. Jak ruch będzie zorganizowany właśnie będzie można się dowiedzieć i zgłosić wnioski na tych spotkaniach. Pierwsze spotkanie już w poniedziałek 8 lipca i będzie dotyczyło ulic w okolicach Rynku Bałtyckiego: Zawiszy Czarnego i Organizacji WiN, a odbędzie się ono na rogu Rynku Bałtyckiego.