Forma dokumentu oraz główne założenia wypracowane zostały przez zespół roboczy złożony z przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz Urzędu Miasta Łodzi. Program jest aktualizacją dokumentu, który pierwotnie obowiązywać miał od roku 2020, lecz jego przyjęcie zostało wstrzymane.
W programie pojawiły się elementy o charakterze systemowym i zadania publiczne planowane do zlecania organizacjom w trybie wieloletnim. Wśród propozycji zmian systemowych pojawiły się m.in. potrzeba dopracowania procedury przyznawania środków w trybie pozakonkursowym (tzw. małych dotacji), aktualizacja zasad przyznawania środków w ramach tzw. inicjatywy lokalnej czy wypracowanie zasad korzystania z zasobów jednostek organizacyjnych podległych UMŁ.
W ramach nowych planowanych zadań wieloletnich pojawiły się m.in usługi ściśle związane z realizacją funkcji społecznych zaplanowanych w projektach 1-8 rewitalizacji obszarowej. Są to m.in. Centra Aktywności Lokalnej, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Centrum Wolontariatu czy mieszkania chronione dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawnością intelektualną itd.
Z treścią programu zapoznać się można zapoznać się tutaj >>>>
Konsultacje odbędą się w formie:
- składania opinii i uwag w postaci papierowej i elektronicznej z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego dostępnego:
- w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Łodzi pod adresem bip.uml.lodz.pl,
- na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi pod linkiem >>>
- na portalu VOX POPULI pod adresem vox.uml.lodz.pl;
- spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych online: 1 grudnia 2020 r. (wtorek) w godz. 16:00-18:00 na platformie Teams, pod linkiem:Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o przesłanie zgłoszenia do Katarzyny Snarskiej, na adres k.snarska@uml.lodz.pl do dnia 30 listopada br.