Strefa przemysłowa w Nowosolnej podzieliła mieszkańców i... radnych PiS

Lokalizacja strefy przeznaczonej pod przemysł na terenie osiedla Nowosolna podzieliła mieszkańców tego rejonu miasta. Część mieszkańców chce budowy zakładów w Nowosolnej. Planuje bowiem sprzedaż działek pod inwestycje. Ale są też przeciwnicy takiego rozwiązania.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Radny z klubu radnych PiS Bartłomiej Dyba - Bojarski twierdzi, że ta druga grupa jest zdecydowanie liczniejsza. Dała zaś temu wyraz składając swoje uwagi do projektu nowego studium zagospodarowania przestrzennego miasta. Radny Dyba - Bojarski podkreśla, że strefa przemysłowa w tym rejonie jest złym pomysłem choćby ze względu na brak obwodnicy dla tego osiedla. Ciężki transport rozjeżdżałby drogi w Nowosolnej, a korki na ul. Brzezińskiej byłyby jeszcze większe. - Podatki zaś płacą przede wszystkim mieszkający tam łodzianie, a po powstaniu strefy oni się z tego osiedla po prostu wyprowadzą - mówi Bartłomiej Dyba - Bojarski.

Tymczasem Mateusz Walasek, przewodniczący klubu radnych PO zauważa, że lokowanie strefy przemysłowej w Nowosolnej podzieliło ale... radnych PiS. - Część radnych PiS, na komisji planu głosowała właśnie za terenami przemysłowymi w Nowosolnej - mówi radny Mateusz Walasek. - Część w ogóle nie wzięła udziału w głosowaniu, czyli nie opowiedziała się po żadnej ze stron. Natomiast jesteśmy radzi, że naszą opinię w sprawie lokowania w Nowosolnej przemysłu wsparł ponad podziałami prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marek Michalik.

Przewodniczący Walasek podkreśla, że opór części radnych dla strefy przemysłowej w rejonie Nowosolnej może wywołać tylko taki skutek, że firmy przeniosą się do gmin ościennych, Łódź straci wpływy z podatków, zaś korki na ul. Brzezińskiej pozostaną.

Komisja Planu Przestrzennego, Budownictwa, Urbanistyki i Architektury Rady Miejskiej zarekomendowała, by ograniczyć uciążliwość strefy przemysłowej dla mieszkańców Nowosolnej przez kierowanie ciężkiego ruchu na autostradę oraz wprowadzenie strefy buforowej pomiędzy zakładami a częścią mieszkalną osiedla.

Radny Bartłomiej Dyba - Bojarski podkreśla, że do sprawy będzie wracał.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt