Światowy Dzień Krwiodawstwa na rynku Manufaktury

autor:

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)

14.06.2018

Manufaktura świętuje Światowy Dzień Krwiodawstwa. Będzie można nie tylko oddać krew w jednym z dwóch mobilnych punktów poboru, ale także wziąć udział w atrakcjach przygotowanych z powodu święta.

mat. pras. Manufaktura
Zdjęcie promujące wydarzenie: Światowy Dzień Krwiodawstwa na rynku Manufaktury

Na rynku Manufaktury będzie można oddać krew w jednym z dwóch mobilnych punktów poboru, ale będzie też można dowiedzieć się wszystkiego na temat krwiodawstwa i porozmawiać z ekspertami CKiK. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych.

  • Około godziny 12.00 uczestnicy i organizatorzy akcji wspólnie zbudują wielką kroplę krwi - zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mogą i chcą ubrać na czerwono (lub odebrać czerwone koszulki od organizatorów) i ustawić w zbudowany z ludzkich ciał kształt kropli - wszystko zaś będzie filmowane i fotografowane.
  • Powstanie ponadto specjalna strefa dla dzieci, a w niej między innymi: namiot diagnostów laboratoryjnych, którzy pokażą dzieciakom najróżniejsze, kolorowe doświadczenia, malowanie twarzy oraz fotobudka, w której bezpłatnie będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie. Nie zabraknie też quizów i konkursów z nagrodami.
  • O rock’n’rollową atmosferę zadba zespół Faccion.
  • Ważnym punktem akcji będzie wręczenie odznaczeń „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, dla osób, które oddały ponad 20 litrów krwi. Takich dawców było w tym roku w Łódzkiem ponad 30. 

Co roku świętujemy z tej okazji i staramy się namówić jak najwięcej osób do tego, by oddawały krewLato to dla nas czas najtrudniejszy, ponieważ z powodu wakacji mniej osób oddaje krew, a to z kolei okres, gdy jest ona najbardziej potrzebna. Warto przyjść świętować z nami, a przy okazji poświęcić trochę czasu na pomaganie innym.
/Dagmara Kaźmierska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa/

Wstęp bezpłatny.
Organizator: Manufaktura

Czas i miejsce:
14 czerwca (czwartek) 2018
godz. 11.00-16.00
CH Manufaktura - Rynek Manufaktury
91-071 Łódź, ul. Karskiego 5
tel. +48 (42) 664 92 89
e-mail: informacja@manufaktura.com
http://www.manufaktura.com/

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt