Przedstawiciele Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odpowiadali na wszystkie, nawet najbardziej szczegółowe pytania zebranych osób.
- Przeznaczyłem pięć godzin na to posiedzenie. To przestrzeń czasu, podczas której na posiedzeniu komisji będzie można odpowiedzieć na każde pytanie. Nikt nie powinien wyjść ze spotkania z jakimikolwiek niewiadomymi – podkreślił Adam Wieczorek, przewodniczący komisji.
- Do tej pory odbyło się trzynaście spotkań ze związkami zawodowymi, przeprowadziliśmy rozmowy z pracownikami dziesięciu domów pomocy społecznej. Spotkania w pozostałych trzech placówkach odbędą się w czwartek i piątek. Informacje o reformie dotarły do znacznej większości pracowników – mówił Robert Kowalik, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych .
Do głównych założeń reformy należą: zwiększenie aktywności pensjonariuszy oraz większe wynagrodzenia dla pracowników priorytetowych, czyli opiekunów, terapeutów, pielęgniarek, kucharzy i pokojowych.
Na posiedzeniu komisji podkreślano, że miasto postara się zaproponować pracę w urzędzie lub innych jednostkach miejskich wszystkim, którzy w związku z wprowadzeniem reformy stracą etat, a nie posiadają prawa do emerytury.
Dziś w tej sprawie odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej.