Szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w kryzysie bezdomności w Łodzi

Przedstawiciele różnych organizacji i instytucji wspierających na co dzień osoby w kryzysie bezdomności, m.in. Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Ulicznej Misji Medycznej, Zupy na Pietrynie, Centrum Służby Rodzinie, Koła Łódzkiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi, a także Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi i Pełnomocnika Wojewody ds. szczepień przygotowali wspólnie akcję szczepień przeciw COVID-19 dla osób w kryzysie bezdomności w Łodzi.

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Szczepienia odbędą się w dwie kolejne niedziele - 6 i 13 lutego 2022 roku, w godz. 15:00 – 18:00, na Placu Katedralnym im. Jana Pawła II w Łodzi, przy okazji coniedzielnych spotkań w ramach Zupy na Pietrynie.

Osoby w kryzysie bezdomności przyjmujące pierwszą dawkę zostaną zaszczepione jednodawkową szczepionką. Bezdomni zaszczepieni podczas podobnej, czerwcowej akcji otrzymają szczepionkę firmy Pfizer. Każdy zaszczepiony otrzyma od razu zaświadczenie o zaszczepieniu. Na miejscu będą obecni streetworkerzy zatrudnieni w MOPS w Łodzi, do których codziennych zadań należy specjalistyczna pomoc na rzecz osób w kryzysie bezdomności. Będą służyć wszelkim, niezbędnym wsparciem i pomocą wszystkim zainteresowanym. Łódzki MOPS pomógł także zorganizować specjalny autobus, w którym osoby oczekujące na szczepienie będą mogły poczekać w cieple na swoją kolej, a osoby już zaszczepione będę mogły spędzić niezbędny, przewidziany czas na miejscu po przyjęciu szczepionki.

 

Pierwsza akcja szczepień dla osób w kryzysie bezdomności, zwłaszcza pozostających poza schroniskami i noclegowniami, zorganizowana została w czerwcu 2021 roku. Zaszczepiono wówczas 320 osób.

*****

Dodatkowo od niedzieli 6 lutego, medycy Ulicznej Misji Medycznej będą mogli wykonywać badania USG, dzięki mobilnemu urządzeniu, które udało się zakupić z pieniędzy przekazanych podczas zbiórki ogłoszonej przez abpa Grzegorza Rysia, w V Światowym Dniu Ubogich (14 listopada 2021 roku). Przenośne urządzenie o wartości 20 tysięcy złotych pomoże zobrazować narządy jamy brzusznej i płuca. Będzie służyło tym, którzy na co dzień nie mają dostępu do opieki medycznej.

Polecane aktualności

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Kontakt